Diena, kai mirė muzika

Posted: rugpjūčio 5, 2009 in Kita

Nežinau ar daugelis žinot Don McLean dainą American Pie, kurioje dainuojama apie dieną kai mirė muzika. McLeanas bando pasakyti, kad tą dieną, kai mirė muzika, mirė ir žmogus gyvenantis dainoje. Mane ypač palietė dainos žodžiai ir išvis, tai turbūt viena geriausių visų laikų dainų, bet dabar ne apie tai. Esmė, kad tai, apie ką dainuoja McLean’as verčia susimąstyti. Išties girdint šiuolaikinę muziką grojamą radijuje, televizijoje, kyla mintis ar tos dienos dar nebuvo?

Nekalbu dabar apie muziką, kurią groja atlikėjai tokie kaip Metallica, Red Hot Chili Peppers ir t.t., (dar būtų galima skirstyti žanrus: Rokas, Hip Hopas, Bliuzas, Džiazas ir t.t., bet kadangi esu Rock/metal muzikos mėgėjas, negaliu kalbėt už kitus žanrus) juk jie tęsia tai, ką darė prieš dekadas, aišku jų stilius ir atliekama muzika keitėsi, gal kiek supopsėjo, tačiau imant tokias “žvaigždes“ kaip Rihanna, Timbalandas ir kitas MTV scenoje besisukančias asmenybes manau nekyla klausimo, jog tai ką daro jie tikrai nėra muzika. Aišku, kitiemas gal tai yra auksas, bet ameniškai aš muzika laikau tai, kas yra atliekama iš širdies, kai muzikantas sugeba klausytojui atiduoti save ir savo jausmus. Įdeda savo talentą ir muziką atlieka pats. Mergaitės dideliais papais ir smailiom sūbinytėm, besikraipančios ant scenos blizgančiais snukučiais ir nelabai suprantančios apie ką dainuoja, nėra tai, ką galima pavadinti  jausmu.

Kitas dalykas yra elektronika, nežinau, gal tai irgi menas, sudėlioti kelis muzikos samplus, bet niekad tuo nesidomėjau, nelabai žinau kaip tai yra daroma, bet tiesiog tokia muzika man tik galvos skausmą sukelt sugeba. Kitiem patinka, nu bet whatever. Skonio reikalas. Nors aišku ir Rihannos yra skonio reikalas, bet, žmonės, ar tai muzika? Jūs galit sakyt, kad tai komercija ir pinigų kalimas ir aišku jūs būsit teisus, juolab kad pilkajai masei visa tai patinka. Jei kaip pavyzdį apimsim Lietuvos sceną, pamatysim, kad viskas kas grojamas per radiją yra vienas ir tas pats kompu nuzūlintas balsas dainuojantis tik vis kitus žodžius, o jam pritaria vos besiskiriantis nuo ankstesnio lengvas bytas.. Dar kokį Mamontovą ar Marijoną atskirt galima. Dar Zvonkės vištiškas vokalas išsiskiria. Visi kiti migdolai, Viqtės ir Vestos skamba identiškai. Vat todėl paklauskit savęs, ar muzika vis dar gyva? Asmeniškai aš nemačiau nei vieno šiomis dienomis iškylančio naujoko, kuris galėtų kažką pasiūlyt.

Reklama
Komentarai
 1. Arnas parašė:

  Muzika dar gyva. Galiu drasiai sakyti. Tačiau Tu kaip pavyzdį pateikei visus tuos, kurie žudo ją. Bet visą laiką buvo ir bus tokių kurie ją palaiko, bent jau tol kol jie nebus labai gerai žinomi, nes žmonės yra kaip koks skerių burys, atradęs rojaus kampelį jį suteršia ir ieško kito. tą patį daro ir pinigai. suėda žmogų ir jo vertybes iš vidaus. Taigi muzika yra gyva ten, kur nėra šlovės ir pinigų. Tereikia paieškot ;)

  • Izzo parašė:

   Bet tai va būtent, tokia muzika yra ta, kur seni atlikėjai groja, iš naujų atlikėjų nieko padoraus nemačiau :/ Tiesa, gi dabar yra tie The Baseballs, kur coverius popsinių gabalų padarė, Umbrella ir kitų. Dabar Umbrella skamba kaip Elvis ir man labai patiko. :)

 2. Miglaja parašė:

  Muzika gyvavo, gyvuoja ir gyvuos…Kol yra senesnės kartos muzikantų, atsiras naujoji karta kuri bandys lygiuotis į juos kaip į savo dievukus…

 3. Sloth parašė:

  Na, dėl visokio šūdpopsio, kurį propaguoja MTV tai pilnai sutinku. Pats MTV įkirtau asmeninį ignora gal prieš 3 ar 4 metus. Visada žinojau, kad eilinis amerikos žmogus yra tūpas, todėl manęs tai perdaug nejaudino. Bet kai Europos Music Awarduose geriausia metų grupe išrinko Tokyo Hotel, tada jau buvo perdidelis smūgis. Mintis : Kur pasaulis ritasi? Nejaugi žmonės tokie buki?

  Pop pasaulyje muzikos nerasi, bet dėl to negalima sakyt, kad pati muzika mirė, tarp undergroundo dar nemažai geros muzikos galima surast, kad ir pačioj Lietuvoj.

  Dar viena man patikus mintis yra ta, kad muzika turi sielą. Kartą susimąsčiau ir galvojau apie įvairius muzikos stilius, ir apie tai, kurie iš jų turi sielą. Soulas, Rockas, Metalas, Jazzas, Bliuzas – turbūt labiausiai “išskirtine siela“ pasižymintys stiliai, bet aš sielą įžvelgiau ir technuškėj, elektronikoi ir pan. Vienintelis besielis padaras mano manymu yra komercinis popsas.

  • Izzo parašė:

   Jo, ten su tais awardais buvo FAIL. Tokyo Hotel pirmi, Metallica 3? WTF?!!!

  • Arnas parašė:

   Reply i paskutine pastraipa:
   visi mes čia varom ant to popso, lygiai taip kaip popsiškiai varo ant kitų stilių…. Tai kiekvieni turi savo vertybes, ir pagal jas pasirenkam muzikos stilių. Šiuo atveju vertybės yra pinigai pagrindinai. Tavo, mano, ar betkieno kito vertybės kitokios, bet dėl to smerkt kitų nedeerėtų. Čia net galima būtų pavadinti Muzikos rasizmu..

 4. IronSoldier parašė:

  Aš manau, kad muzika yra greičiau žudoma, o ne jau mirusi. Ji nėra mirusi, nes undergrounde dar yra daug nuoširdžių atlikėjų, tačiau būtent dėl to, kad beveik visas MTV ir radijos eteris užkištas ta pačia muzika, įdomesniems atlikėjams vietos nelieka. Dėl to jiems sunku išpopuliarėti, gauti pakankamai pajamų ir tęsti veiklą.

 5. Crimson parašė:

  Tikriausiai ir pats blogo autorius nežino, kad toje dainoje kalbama apie 1959-ųjų Vasario 3 įvykius, kai lėktuvo katastrofoje žuvo ankstyvojo roko legendos Buddy Holly, Ritchie Valens ir The Big Bopper, va kur buvo tikra muzika.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s