Geras kinas arba pykšt pokšt!

Posted: 4 lapkričio, 2009 in Kita

Gal antraštė ir nelabai atitinka tai, ką čia dabar perskaitysit, bet man nerūpi, ji nors gražiai skamba. Reikalas tas, kad važiuojant autobusu namo, kai tavo mp3 nebeveikia ir lieka klausytis šalia sėdinčios tetos arba stebėti retai besikeičiantį kraštovaizdį imi labai daug mąstyt. Kartais apie savo sumautą gyvenimą, kartais apie kažką, ko net nebeprisimeni, kartais išplaukia visai nebloga diskutuotina tema. Šįkart tai kinas. Tiksliau, jo paskirtis. Ar visas tas reikalas turi kažką daugiau, ar tai tik pinigų plovykla ir dar vienas būdas pasipelnyti?

Šiais laikais kinas – daugiausia komercinis reikalas, nes naujausias Holivudo repertuaras vis rečiau pasiūlo kažką padoriai žiūrimo. Dabar daugiausia kepamos lipšnios paaugliškos-studentiškos komedijos, nebaisūs siaubo filmai, idiotiški, bet stulbinantys specialiųjų efektų prikišti darbai, bukos parodijos – filmai pritraukiantys mases, bet nieko neparodantys. Anksčiau labai populiaru buvo kišt Švarcnegerį, Stalonę, Sygalą, Langreną – juos paverčiant neįveikiamomis kovos mašinomis. Dabar tokių filmų visai nematyti. Greičiausiai, kad chebra paseno. Aišku būtent tai yra filmai viliojantys iš žiūrėtojo kišenės pinigus, o jam suteikiantis pusantros valandos džiaugsmo, kuris išėjus iš kino salės pasimiršta. Aišku gal vieną kitą sprogimą atsimenam ilgiau, bet iš esmės bukas siužetas, nesužeidžiamas pagrindinis veikėjas netrukus nugrimzta į nebūtį. Tad kam išvis reikalingi tokie filmai? Galima ir geriau kažką susukt, kad ir pagalvot tektų, apmąstyt kažką, o ne tik žiūrėt kaip Švarcnegerio, kaip kokio Songoko, kulkos neima. Iš esmės būtent tai yra pinigų viliojimas iš tūpo vartotojo, tačiau žvelgiant iš kitos pusės būtent su tokiais filmais užaugom, tikėjom nenugalimais Holivudo vyrais, kaip šventais didvyriais, ir kas kitas jei ne jie, skiepijo, kad šiam sumautam pasauly, galima pasiekt daugiau nei pats galvoji. Aišku suaugęs supranti, kad tokie filmai buvo tik kūrėjų noras pasipelnyti, bet vėlgi, jei ne jie, gal visai kitokiais būtumėm užaugę. Tad pamąstykim ar tai buvo vien komercinis šlamštas?

Komentarai
 1. Olasas parašė:

  Komercinis šlamtas. Aš toks mažas xD o jau “Reklamos Auka“… yeah… reklamos valdo….

 2. Rikka parašė:

  Žinai… iš kiekvienos menos srities, stiliaus gali sulaukt ir šūdo ir aukso. Esmė tame, kad kinas ( muzika, teatras ir pan.) daugeliui žmonių yra pramoga ir smegenų ataušinimo būdas. Masė nori linksmintis, o ne gilintis. Atsipalaiduoti, o ne galvoti. Todėl ir pateikiama tai kas jiems skanu ir su reikiamu padažu. Kai masei atsibosta britney atsiranda gaga. Kai švarcas susiraukšlėja ir šaudau-gaudau filmai praranda populiarumą ateina saldūs berniukai ir lėliškos mergaitės, ir jų meilės istorijos. Paskui pakeis ir juos.
  Tiesiog daugiau kuriama tai kas patinka daugumai, mažiau kas mažumai.

  P.S nk nesupratau ką pati parašiau QQ

 3. Sloth parašė:

  Norint visada galima rasti gero nekomercinio kino, todėl realiai tame problemos nematau, masės tegul žiūri kas joms geriau, aš žiūrėsiu kas man geriau.

  O į klausimą ar komerciniame mėšle iš tikro yra kažkas daugiau galiu atsakyti – Ne. Čia, kaip ne kartą pats įsitikinau, tai kuo giliau galvoji, tuo dažniausiai labiau nusigalvoji ( kalbu apie save ). Esmė tame, kad norint visur galima įžiūrėti gerų dalykų. Tarkim, kad ir aplinkos tarša, visi sutiksit, kad tai blogai. Tačiau mąstant iš kitos pusės, būtent ta pati tarša skatina ekologiškų technologijų kūrimą, skatina žmones mąstyti apie gamtą ir pasaulio ateitį. Panašiai galima vertint vos ne betką, ką tik nori.

  Tarkim tie patys “bajavykai“ kaip Izzo teigia, vaikystėje skiepijo optimizmą, ambicingumą, pasitikėjimą savo jėgomis. Iš kitos pusės jie rodė žvėriškai daug smurto, mokė neitin geros kalbos, beto, pagrindiniai aktoriai – žmonės spintos turbūt ne vienam tų laikų amerikos čiuveliui įvarydavo kompleksų dėl raumenų neturėjimo. Juk praktiškai holivudas ir sukėlė body buildingo kultą.

  Apskritai, manau, kad tas vaikystės optimizmas ir tikėjimas savo jėgomis, bei tuo, kad tau skirta kažkas svarbaus nuveikti yra daugiau ne kino, bet tėvų ir aplinkinių įtaka. Nežinau, ar yra tokių, kuriems tėvai vaikystėj nesakydavo : “Daug daug mokykis, stenkis ir užaugęs galėsi dirbti kokį tik norėsi darbą, uždirbsi daug pinigų ir gerai gyvensi“ arba “ sportuok sūnau, valgyk daržoves o ne saldumynus ir užaugsi sveikas ir stiprus“ . Jau nekalbant apie įvairias reklamas arba animaciją.

  Mano nuomone komercija lieka komercija – ji atneša daugiau blogo, nei gero. Masiškai plauna žmonėm smegenis, bukina jaunus žmones, lupa pinigus. Ir tai, kad gale filmo tu išgirsti vieną gerą moralą, kurį turbūt po 5min jau užmiršti abejoju ar ištaiso padėtį.

  Apskritai, šių laikų visuomenė, kuri žiūri TV ar eilinius holivudinius filmus yra buka kaip nežinau kas, tuo ne kartą teko įsitikinti. Aš nešneku apie tokį ala “protą“ kai žmonės žino tai, ką jiems mokytojai mokykloj pasako. Pakankamai daug prisižiūrėjau tokių žmonių, kurie mokykloj mokosi 9-10, o realiam gyvenime yra kvailiai, kuriems uždavus betkokį klausimą nesusijusį su mokykla ir tv ar daily life – nežinotų ką atsakyti.

  Thats my two cents, biški nusivažiavau į lankas. Sėkmės skaitant :D

  • Izzo parašė:

   oi žmogau, nė kiek nenusivažiavai, pilnai sutinku su tavo nuomone. o tie pirmūnai, tai irgi. Pilnai sutinku. Kas iš to, kad jie matieką gali tobulai išspręst arba iš kokių teorinių žinių gauna geriausius pažymius. Ne kartą teko matyt kaip gavę praktinę užduoti nežino net kur papuolė.

 4. Mandarinas parašė:

  Nepamirškim, kad komercinis bukinimas galioja ir anime pramonėje ;)

  • Izzo parašė:

   kažkaip neužtikau dar

   • Rikka parašė:

    Asmeniškai manau, kad kiekvienas anime turintis filerių yra “komerciskai išreipintas“, nes buvo sėkmingas ir iš jo stengiamasi išlupti kaip įmanoma daugiau. Taip nuklystama nuo anime ideologijos arba žiūrovas ja persotinamas. Pvz narute gražu matyti draygystės styprybe, bet kai vienam filme kas penkias minutes buvo kartojama “lets make a promise“ ir norėjau ką nors priplot. Arba bleach. kas benutiktų ichigo visus išgelbės, atras savy kažkokias super powers bet prieš tai jam gerai duos į kaulus. Juk kietai miegančias super powers reik sipriai žadint, ane?

  • Izzo parašė:

   aš fillerių esmę kiek kitaip suprantu.

 5. Izzo parašė:

  Šiaip esmė buvo ne komericija ir bukinimas, bet ar tame reikale yra dar kas nors be šito

 6. linaskranauskas parašė:

  jei pamąstyt išeina tik išjungus ausines, reiškia dažniau reikia jas išjungti. kita vertus, ir mąstyt GERIAU būtų neprošal. o dabar kažkokį jovalą surašei. visų pirma, nekomercinio kino yra iki soties. antra, iki soties yra ir Gero komercinio kino, o švarcas ir stallone, jau nekalbant apie lundgrenus (visiška makulatūra, skirta kabelinėms, btv ir rusiškoms videonuomoms), visada buvo šlamštas. tiesa, man patiko demolition man, geri yra Dvyniai ir kt…. apskritai, komercija yra normalus reiškinys, neprivalo visi būti Larsai von Trierai. tačiau privalo būt ir normalus pasirinkimas

  • Izzo parašė:

   visų pirma, nieks ir nesakė, kad nėra nekomercinio kino. Kodėl jūs žmonės esmę praleidžiat ir nuolatos imat platesnę sferą, nei aprašau aš? Tiesiog susikoncentruokit toj vietoj, kuri aprašyta, ir nežiūrėkit plačiau.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s