LANVA’ed

Posted: lapkričio 12, 2009 in Kita

Gal jau kiek vėloka rašyt apie tai, nes visas didysis bumas praėjo, bet vieną vakarą su draugu per savo random talk’us užsivedėm diskusiją apie Lietuvos Antipiratinės Veiklos Asociaciją. Visas tas internetą sukratęs reikalas su atskleistais IP adresais turbūt palietė ne vieną, bet dabar ne apie tai. Mūsų diskusija buvo, kas būtų jei LANVAi pasisektų. Nejaugi tektų viską pirkt legaliai. Pirkti šimtus kainuojančius žaidimus ir programinę įrangą, kurios norint normaliai atlikti tam tikrus veiksmus reikia ganėtinai daug ir įvairios. O kai dar kiekviena programa kainuoja kelis tūkstančius. Aišku yra begalės nemokamų versijų, bet ar jos atstoja laiko patikrintą produktą? Muziką siųstis internetu, mokant tuos kelis litus už dainą? Yra net kelios priežastys, dėl ko tai visiškai neįmanoma:

1. Lietuvos pragyvenimo lygis.

Su tokiu pragyvenimo lygiu ir ekonomine padėtimi nemanau, kad eilinis lietuvis sugebėtų kažką labai įpirkt, kai net batonui riekia centus krapštyt.

2. Mažas pasirinkimas.

Pataupius centus aišku galima muzikos parduotuvėj nusipirkt kažką, bet kai teko ten apsilankyt nieko gero neužmačiau. Nekalbu apie komercinį popsą kaip Lady Gaga ar Timberlake’as. Kalbu apie muziką, kurią lietuvoj klausant sunkiai išgirsi.

Keli AC/DC, Ozzio, Guns ‘N’ Roses albumai. Buvo ir daugiau, bet jau nebepamenu. Esmė, gan menkas pasirinkimas. Aišku Maximos lentynose dar ir Metallicos ar Linkin Park naujausią įrašą rast galima, bet ten vėlgi, pasirinkimas iš daugiausiai metų senumo kompaktų. O kur tokios grupės kaip Masterplan ar Black Light Burns? Nieks apie jas negirdėjo, ir kaži ar išgirs.

3. Aišku visada turint atliekamų lėšų galima pirkti internetu. Bet ar Lietuvoj tokia paslauga prieinama? Kiek žinau populiariausia internetinė parduotuvė iTunes Lietuvoj neprieinama, nors radau kažkiek info, kad prasiplėtė iki Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Bet vėlgi, kiek žiūrėjau, gan ribotas pasirinkimas. Gal ilgiau panaršius ir galimą kažką rast.

Tad, ponai iš LANVA, prieš kišdami savo nosis ten kur jums nereiktų, pagalvokit ar paprasto lietuvio kišenė išgali sumokėti už viską, ką jūs norit uždraust?

Reklama
Komentarai
  1. Mandarinas parašė:

    Kaip tik prieš 7 minutes žiūrėjau kiek kainuotu įsigyti MS office ir W7 :D

  2. sagara sanosuke ( Zilvinas) parašė:

    pradzioj tegu ko nors normalaus i lietuva atveza. Net normalios muzikos pas mus sunkiai rasi ka jau kalbet apie filmus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s