Pasaka apie žavų princą ir princesę, uždarytą trobelėje

Posted: gruodžio 18, 2009 in Kita

Toli toli, atokiam miške, kur saulės spinduliai beveik neprašviečia, o medžių šakos tokios tankios, kad net rast vietą pašikt sunku, prie seno kelmo ir išdžiuvusios upės kranto stūgsojo sena, apkerpėjusi trobelė. Jau nuo neatmenamų laikų žmonės šneka, kad  kadaise toji upė buvo nesibaigiantis gyvybės šaltinis: joje niekad nestigo žuvies, jos vandenį gerdavo magiški miško briedžiai. Net pats miškas buvo šviesus, kaip nykštuko gyvenimas. Dabar jau sunkiai išgirsi kažką minint, kas pakeitė miško gyvybės tėkmę ir kodėl upė, kadaise dovanojusi gyvybę – išdžiuvo. Bet apie tai tylima ne dėl to, kad žmonės būtų pamiršę.

Viskas įvyko ne taip jau ir senai, prieš pora šimtų metų, kai elfai dar lakstė plikom subinėm, o nykštukai kapojo jiems galvas. Į mišką iš svetimos šalies užklydo klajūnas, neturintis nieko bendro su pasakos siužetu, kuris visiškai to norėdamas pasisiojo į magiškąją upę ir po 4 ir 7/3 dienų upė išdžiuvo. Bet dabar, prie šios akmenim nusėtos upės dugno, apkerpėjusioj trobelėj prie radiatoriaus sėdėjo prirakinta princesė Maršikna.

Nedaug princų norėjo ją gelbėti, nes kaime sklandė gandai, kad ji ne ant vieno arklio yra pajojus ir dar daugiau jų pasagom apkausčius. Tačiau protarpiais, gal porą kartų į 7 metus, atsirasdavo narsuolių, kurie spjaudavo į kaimo melagio skleidžiamus gandus ir bandydavo princesę išvaduoti.

Pirmasis buvo princas Bynas, kurio akys tviskėjo kaip distiliuotas vanduo, o garbanos kabinos už medžių šakų, jojant tankiomis miško gatvėmis. Kad ir kaip norėtus, kad jam būtų pavykę, deja likus tik dviem posūkiams iki nelemtos trobelės, Bynas mirė apsinuodijęs grybais.

Antrasis narsuolis… Jei atvirai, antrojo narsuolio niekada ir nebuvo. Bėgo metai, mėnesiai, dienos, dar daugiau dienų. Princesės niekas negelbėjo. Taip ir sudžiuvo jos kūnas prirakintas prie radiatoriaus.

Reklama
Komentarai
 1. Miglaja parašė:

  Dar viena ironiška pasakėlė . Tai jau tapo Izzo visitine kortele. ir dar tos “buitinės kalbos“ prieskoniai pagyvina pasaką ;D

 2. Miglaja parašė:

  Tu gal knygą išleisk ar ką..trūksta Lietuvoj tokių rašytojų kur visos istorijos iš kito ir naujo kampo pasakojamos^^ Ir išvis, mažai yra gerų jaunų lietuvių rašytojų…reik kažko tokio naujo….bet spėju tavo darbai užsencūruoti būtų…XD

 3. dundulis parašė:

  Vienas egzempliorius tikrai būtų nupirktas :D

 4. Miglaja parašė:

  Užtat mums įdomu. Jei būtų neįdomu tj neskaitinėtume tavo rašalionių :]

 5. online parašė:

  Taip, tikriausiai todel

 6. MxM parašė:

  Izzo, tu GENIJUS xD

 7. MxM parašė:

  Nu. Tavo pasakos visąlaik priverčia ant grindų iš juoko raitytis. xDDD

 8. dundulis parašė:

  tai sakau gal jau laikas naujai, Genijau :D

 9. dundulis parašė:

  ką aš ir sakau :P

 10. venera parašė:

  tu genijus!
  P.S
  as rimtai!

 11. Joana parašė:

  super :) ta snekamoji kalba ir tikri pasakos elementai , labai zavus derinys :)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s