Gyvenimo prasmė

Posted: sausio 19, 2010 in Kita

Kažkada čia negalėjau užmigt ir nežinau,  tiksliau net neatsimenu kodėl galvojau apie tai ko jau irgi neatsimenu ir išplaukė kažkokia mintis apie tai, kad žmonės ateina į šį pasaulį, ieško gyvenimo prasmės ir miršta jos neradę. Prieš rašant toliau visų pirma norėčiau patikslinti eiliniams noob’ams, kurie pradės aiškint, kad žmonės randa gyvenimo prasmę, kai suvokia, kodėl atėjo į šį pasaulį ir to siekia, t.y. kad pvz: kažką sukurti ar atnešti pasauliui taiką, ir tai, mielieji, nėra gyvenimo prasmė, tai – tikslas. Jis kiek skirias nuo prasmės, ir taip, tai labai slidžios sąvokos, kurios persipina ir gali supainioti, tačiau pagalvokim atidžiau ir pasistenkim jų nemaišyti.

Neteigiu, kad tai ką čia parašysiu yra visiška tiesa, kurią reikia priimti už gryną pinigą, tai tik mano nuomonė ir niekam jos nekišu.

Taigi, kaip jau minėjau kiekvienas turi savo tikslą, kurį anksčiau ar vėliau atranda, tačiau vardan ko visa tai? Prasmės? Kokia ji? Būtent, jokios. Pasaulis susikūrė prieš net nežinau kiek metų ir tingiu eit į wikipedia, kad pasižiūrėčiau, bet ką noriu pasakyt, yra kad žmonės ateina ir išeina, kartas keičia kartos ir taip jau tūkstantmečiai. Žmogus gimsta, gyvena, miršta. Jo vietą užima kitas. Ir kokia to prasmė? Žemė sukasi, gyvenimas tęsiasi.

Jei kažkam tai atrodo, kaip gyvenimu nusivylusio kvailio sapalionės, paimkim viską plačiau. Išlįskim iš savo kiauto ir pažiūrėkim į pasaulį kaip į visumą. Kiekvienas asmuo juda, pluša siekdamas savo to rasto ir užsibrėžto gyvenimo tikslo, tačiau kam visa tai? Kas nuo to pasikeičia? Žemė ima suktis greičiau?  Realiai nėra nė menkiausio pokyčio, tad pagalvojus, kokį velnią mes čia veikiam, man lieka vienintelis atsakymas – bandom išgyventi, bet vėlgi, dėl ko, kad mirtume?

Reklama
Komentarai
 1. miglaja parašė:

  Tavo mintys paskatino mane irgi pamąstyt apie mirtį. Aš jos nebijau( nežinau kodėl), nes jaučiu jausmą, kad niekad nemirsiu. Net neįsivaizduoju kodėl taip galvoju… Nežinau ar dar kas nors pamąsto apie tai, kad kai matom pro akis viską aplinkui, atrodo, kad viskas ir sukurta būtent tik tau, kad kai ateis ta valanda, kai turėsim mirt – užsimerksim bet po kiek laiko atsibusim lyg būtume užsnūdę…Bet tada atliksim kažkokį kitą “vaidmenį“, kad gyvensim su kita šeima,mūsų vardas bus kitoks… bet neprisiminsim kuo buvom praeitam gyvenime…Dėl šito labiausiai ir bijau:/ Ir taip tęsis be galo be krašto tas gyvenimas, tik atliekant vis kitus“vaidmenis“

 2. Izzo parašė:

  Jei kalbėt apie mirtį tai aš atsimenu, kai buvau mažas labai jos bijojau. Atrodė, oi čia mirsiu, viskas pasibaigs, nenoriu. Bet dabar kažkaip nei aš jos bijau nei man rūpi kada aš mirsiu, ar rytoj, ar už 10 metų. Tiesiog tai yra natūralus ir neišvengiamas dalykas, kuris anksčiau ar vėliau ateis ;]

 3. Olasas parašė:

  Su mano vakar sukurtu nemirtingumo aleksyru mirtis yra išvengiama!.not. kiek supratau iš viso šito tai siūlai pasikart ir pan?? ;D

 4. BaltasArkliukas parašė:

  Man ir atsiranda kartais tokios mintys kokia ta prasmė ir galiausiai kaip begalvotum vistiek jos nėra.toks jau tas gyvenimas tai nėr čia ko ieškot tos prasmės.

 5. mariux9998 parašė:

  Nepatinka man apie tą mirtį galvoti, nes nenoriu atsisveikint su sau artimais žmonėmis, bet kai pagalvoji – ką padarysi, visvien kada nors ateis tau laikas.
  Izzo, tu duodi į kaulus. Tavo pasakos – juokingos, visi kiti straipsniai susimąstyt verčia, kaip kad šis. Taip, tu teisus, daug žmonių miršta neradę tos gyvenimo prasmės, bet galūt gyvenimo prasmė ir yra turėti kažkokį aiškų tikslą, jį atlikti, ir taip palikti prisiminimus ateinančioms kartoms? Pavyzdžiui, ką nors svarbaus išrasti, jeigu tai padarysi – tave visada prisimins. Galbūt tas kažko palikimas ir savęs priminimas net po mirties ir yra gyvenimo prasmė?

 6. Rikka parašė:

  pfffffff gyvenimo prasmė yra gyventi :D ne tik valgyti miegot sikti ir kvepuoti, bet jaustis gyvam. Kad ir tu tam savo gyvenime bedarytum :D

 7. Baubas parašė:

  Koks skirtumas…

  Is esmes, esam mesos gabalai, kurie varomi visokiausiu cheminiu reakciju ir instinktu… “samone“ turim, bet ir ta pati tik komplektacija visko is ko mes sudeti + iviariiu praities patirciu ir tai = musu mastysenos modelis… Blogai ar gerai, reiksminga ar ne, reikai ar nereikia, tai tik musu mastysenos atspindys, kuris pastoviai formuojasi netycia… ir nereik man cia sakyt jog yra kitaip, nemanau jog pasirinkai kur gimsi, kada gimsi, kokios patirtys tau nutiks ir t.t.

  Valgyti, sikti, gelbet pasauli ar laukti kito menesio algos… nesvarbu kas tave privercia jaustis reiksmingu ir egzistuoti, faktas jog esam cia ir gyventi gali but skausmingai smagus uzsiemimas.

 8. Baubas parašė:

  ^^’

  Na, as tesiog sakiau, jog gyvenimo “prasmė“ yra gyventi. O neparasiau tesiog taip todel, kad tapati dalyka galima suprast skirtingai.

  Noredamas parodyt tai ka as matau savo suvokime, bandau visada parodyt daug ivairiu kitu dalyku… visgi kiekvienam reik parodyt skirtingus dalykus.

  O well :D

 9. Izzo parašė:

  na aš nesutinku su tavim. Prasmė yra, kodėl gyventi, o ne vien tik gyventi. vien gyventi vadinama – egzistuoti

 10. Baubas parašė:

  Tavo ir mano, tesiog skirtingos logikos tuo klausimu. Tai ka pasakiau galima paziuret kitu kampu ir suprasti jog prasme “gyenti“ nesiskiria nuo “kodel gyventi“.

  Gyventi nebutinai reiskia tik egzistuoti… gyvendamas tu tik to nedarysi, nes tu turi instinktu ir patirciu, kurie formuoja tavo norus ir troskimus ir tu neisvengiamai judesi link ju. Niekas nevyksta be priezasties. Jei nori galiu isiplesti sia tema.

  Neprasau pasakyt jog tai geresne logika nei tavo, tesiog noriu jog tu pastebetum jos egzistavima.

 11. Izzo parašė:

  Bet kaip sakiau, tas kažko siekimas yra tikslas, ne prasmė

 12. Baubas parašė:

  Na jo, tai vienas is budu kaip galima suprast, bet kadangi zodziai buvo manes isreiksti, tai tau visgi reiktu pasistengt pasigilint kaip as galvoju, o ne apsiribot ties savo suvokimu, kuriuo regis neanalizuoji mano mastysenos.

  Neatrodo, kad tu susidomejas. Tavo analyze ir atsakymai ganetinai spontaniski… Na, tekto. Atsiprasau uz sutrukdima ^^

 13. Izzo parašė:

  Aš puikiai suprantu kaip tu galvoji, gal kartais ne viską, nes susipainioju, bet maždaug esmę suprantu, ir į tavo suvokimą atsakau savo suvokimu, ar kažkas tokio.

 14. Baubas parašė:

  Aisku, tai tada as pabandysiu atsakyt savo suvokimu.

  Biski apie savoka Tikslas. Tikslas tai savoka kuri apibrezia betkokiu veiksmu eigos, ar kazko egzistavimo svarbu taska. Svarbumas yra individualus, nebent stebetum neutraliai, tada tikslas apibudintu tik veiksmu eiga ir zinoma svarbumo nebutu.

  O dabar savoka Prasme. Prasme gali but bet kas, nes tai individuali savoka, kuri apibrezia kazkokiu veiksmu eigos, ar kazko egzistavimo individualu TIKSLA. Prasme yra Tikslas individualiam suvokime, o neutraliam suvokime ji neegzistuoja.

  Taigi, tu sakai “Tas kažko siekimas yra tikslas, ne prasmė“ bet prasme ir yra tikslas, kaip katik paaiskinau… nelogiska, nebent bandei isreiksti neutraliai… bet tu gi turi individualibe, taip, kad neleisk tam neutralumui slept TAVO gyvenimo prasme xD

  As sakau, gyvenimo “prasme“ gyventi :>

 15. Izzo parašė:

  Na aš prasmę suvokiu tai kaip esmę dėl ko tu kažką darai, o tikslą, kad tu tai darai. Gyvenime siekiam kažkokių tikslų ir aišku tame yra kažkokia prasmė, bet ar tai tik ne dar kažkokio didesnio tikslo siekimas? Gal Marius teisingai sakė, kad prasmė yra kažko siekti? Bet tada kokia prasmė siekti, jeigu visivien galų gale numirsim?

 16. Baubas parašė:

  Ghmm, tarkim yra individualus ir neutralus suvokimai. Pabandykim juos dabar iskirt ir apibrest kaip jie veikia.

  Individualus suvokimas. Tai suvokimo taskas kuris susideda is visko kas esi kaip individas… dominuoja emocijos ir individualios prasmes kurias viskam suteiki del ivairiausiu priezasciu.

  Neutralus suvokimas. Tai suvokimo taskas kuris yra atskirtas nuo ivairiu individo individualiu dalyku, nera emociju, tikslai tik apibudina eiga ir jie neturi prasmes… Mastymas panasiai kaip kompiuterio analize.

  Is neutralaus tasko ziurint – nera jokios prasmes niekam… viskas tik egzistuoja, nes kazkas regis nutiko. Musu logika nepajegi suprast pradzios ar pabaigos apart individualiosios. Zmones gimsta, dauginasi, mirsta… tipo jie pasiekia kazkokius pasiekimus kurie kaikuriem individam atrodo reiksmingi, zeme toliau sukasi. Gal kuria diena zeme sprogs ir visi isnyks su visais tais mum atrodo reiksmingais dalykais. O toliau? mes nepajegus to suvokti del zmogisku limitu…

  Dabar salia to neutralaus ijunksiu savo individualu suvokima… As regis gyvas ar kaip pavadinti sita egzistencija. Nors kartais gali but skausmingai uzknisantis ir sunkus gyvenimas, bet egzistuoti gali but visai smagus uzsiemimas taipogi. Mmm, na tai kodel nepabandzius siam gyvenime gyventi? apart kruvos noru, vien jau instinktas gyventi stumia i prieki.

  Gyventi nebutinai reiskia tik egzistuoti… gyvendamas tu tik to nedarysi, nes tu esi veikiamas aplinkos, instinktu, praities patirciu ir pan, kurie formuoja tavo norus ir troskimus ir tu neisvengiamai judesi. Niekas nevyksta be priezasties.

  Ahh, OMG as cia belenkiek prirasiau… tokiu tempu, po desimt metu, as knygas rasysiu. ^^’

 17. Izzo parašė:

  Ne po dešimt, jau dabar gali rašyt :D

  Bet bliamba, tingiu aš jau tau ką nors atsakyt, nes tada vėl romanas gausis :D

 18. Baubas parašė:

  Knygose pasirasinesiu kaip Baubas xD ieskokit knygu artimiausiose vaiku knyginuose.

  Aisku :> asmeniskai, man tai idomu ir geras budas gerinti savo saviraiska ar ka ten… nes buna uzknisa kai atrodo galvoji kazkaip, bet negali isreikst :D ir tada tesiog bendraujant sakai banaliai Ne ar Taip, bet negali paaiskint kodel.

  Anyway, was fun. ^^

 19. Izzo parašė:

  galėčiau rašyt dar ir rašyt, bet atsibodo :D

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s