Katalizatorius

Posted: rugpjūčio 2, 2010 in Kita

Tūkstančiui saulių bekylant, nedaug likus iki galutinio taško, pagaliau pasirodė pirmasis albumo singlas “The Catalyst“. Prieš porą metų išleisdama albumą “Minutes to Midnight“ grupė rizikavo prarasti fanų ištikimybę. Gavom 12-os dainų eksperimentinį albumą, kuris iki dabar lieka mįslė. Eksperimentas, stiliaus keitimas , ar eilinė nesėkmė? Tokios dainos kaip Given Up, Bleed it Out ar No More Sorrow skamba lyg senojo stiliaus liekanos, tačiau dainų tekstai nebe tokie gilūs, atrodo parašyti paskubomis. Gal ir galima įžvelgti vieną kitą gilesnę mintį, vis dėlto susidaro įspūdis, kad dainos į albumą įdėtos patenkinti prie senojo grupės stiliaus prisirišusiems fanams.

Kitoje laikrodžio pusėje, link vidurnakčio tiksi tokie gabalai kaip Shadow of the Day, What I’ve Done, Little Things Give You Away. Pamenu išgirdęs Leave Out All The Rest pasakiau sau, kad, vau, va čia naujieji Linkin Park. Gabalai turintys sielą, gabalai iš kurių jaučiasi, jog berniokai subrendo. Gal ne kiekvienas fanas sugebėjo priimti šį pokytį, net ir pačiam iki dabar sunku susitaikyt su tokiu kardinaliu pasikeitimu, kai senieji gabalai iki skausmo pažįstami ir su jais šitiek išgyventa, tačiau reikia susitaikyti, kad laikas nestovi vietoje. Ir štai, šiandien turim šviežutėlį Linkin Park’ų gabalą “The Catalyst“. Grupė jau seniai žadėjo, kad naujas albumas bus visai kitoks, nei esame įpratę ir galiausiai turime galimybę įvertinti vieną iš naujųjų kūrinių.

The Catalyst

Tai pirmasis singlas iš rugsėjo 14-ą pasirodysiančio 4 grupės studijinio albumo “A Thousand Suns“. Tačiau mažiau vikipedijos, daugiau apie patį singlą.

Kaip jau sakiau, grupė minėjo, kad neišgirsime nieko seno, nieko, iš Hybrid Theory, Meteora ar Minutes to Midnight. Na… Jie sakė tiesą. Gabalas prasideda panašiu į vargonų skambesiu į kurį įsilieją Joe Hahn’o raižoma plokštelė, netrukus išgirstame Mike ir Chester vokalą. Intro skamba nuostabiai, kelia įtampa, tačiau pasiekęs kulminaciją, kai tikiesi vainikuojančio gitaros ar būgnų “sprogimo“ gauni… “Maroziškos“ muzikos elementą, kuriam dažnai skambant treninguotos spintos taškosi klube ar šiaip prie juodo ar raudono golfo susirinkę. Toliau lyg ir viskas tvarkoj, skamba Chsterio ir Mike dainavimas, Robo mušami būgnai, vis dėlto, tas “maroziškas“ elementas net savo solo partiją turi, kuri šiek tiek dainos eigoje keičiasi ir tęsiasi iki pat puikaus pianino outro kartu užbaigdamama visą dainą.

Bendrai vertinant singlas būtų netgi labai nusisekęs jeigu ne tas klubinės muzikos elementas ir tai, jog dainos žodžiai, nors ir gilūs, turintys kažkokią prasmę, tačiau nuolatos kartojami. Visą, pusšeštos minutės trunkančią dainą, sudaro 3 kartojami stulpeliai ir vienas užpildymas. Norėtųsi duot daugiau, bet 6/10.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s