Ne tik lietuviška muzika arba įrašas, turėjęs pasirodyti prieš kelias savaites

Posted: rugpjūčio 22, 2010 in Kita

Rugpjūčio 6-7 Zaraso ežero salą vėl sudrebino kasmetinis velnio muzikos festivalis – “Roko naktys“. Saloje išdygo 3 scenos, kuriose dvi dienas ir dvi naktis siautėjo grupės ne tik iš Lietuvos, bet ir Didžiosios Britanijos, kaimyninių Baltijos šalių ir Skandinavijos. Vis dėlto nesiruošiu pasakoti apie patį festivalį, akcijas ir atrakcijas, alų ir pusnuoges merginas.

Mažoji “Kalno scena“

Festivalis prasidėjo mažiausioje scenoje-palapinėje, kur save parodyti bandė tiek naujos, tiek jau žinomos, tačiau dar nespėjusios stipriai sužibėti grupės.

Memorial Faces

Nespėjau į visą šios grupės pasirodymą, tačiau tai ką girdėjau ganėtinai nustebino. Iš lietuviškos muzikos jau senai nieko nebesitikiu, todėl tai, ką išgirdau “Roko naktyse“, nustebino ir pradžiugino. Jau tiksliai nepamenu į kurią roko kryptį įsipaišo ši grupė, ar ką jie grojo, bet pasirodymo vertinimas teigiamas. Aišku visada yra kur tobulėt, o ir vokalistas galėtų taip liaudiškai sakant “negrowlint“, nes susidaro įspūdis, kad bando kopijuoti ir pamėgdžioti savo mėgstamas grupes. Taipogi toks balso prievartavimas labai daug žavesio neprideda. Neiškraipytu vokalu atliktos dainos skambėjo žymiai geriau.

Daddy’s Dolls

Grupės pavadinimas nuo pat pradžių nieko gero nežadėjo, tačiau sceninis įvaizdis nuteikė gero roko dozei. Pirmas gabalas – sunkus ritmas, tačiau neįsimenantis, vokalas gana standartinis, būdingas visoms tokio lygio Lietuvos grupėms. Antras gabalas. Vėlgi sunkus ritmas, toks pat vokalas. Trečias irgi. Nepatenkinti klausytojai pradėjo prašyti solo partijos, tačiau grupės lyderis atkirto, kad tokių dalykų negroja ir bandydamas įrodyti savo vyriškumą sugrojo fragmentą iš teminės 60-tųjų Betmeno TV serialo melodijos. Deja tai buvo geriausia, ką ši grupė sugrojo per visą savo pasirodymą. Visa kitą buvo arogantiškos vokalisto šnekos ir instrumentai, susiliejantys į vieną didelį triukšmą. Tai, kad studijavai muziką, dar nereiškia, kad gerai groji.

Blackout

Grupė, kuri mane labai nustebino ir sužavėjo ne tik savo skambesiu, bet ir nestandartine dainų struktūra. Vaikinai pasirinko sunkaus roko ir lyriškos baladės mišinį, kuris ganėtinai retas, bent jau lietuviškos muzikos fronte. Sunkų riff’ą lydi lyriška melodija, o nauja grupės narė prideda dar daugiau žavesio skambindama klavišiniais. Vis dėlto, kad ir kaip šauniai skamba instrumentai, susidaro įspūdis, kad vokalui trūksta drąsos. Pridėjus daugiau ekspresijos ir energijos galima sukurti kažką tikrai įspūdingo. Asmeniškai manau, jog ši grupė gali pasiekti tikrai daug.

Karma Coat

Dar viena originalumu trykštanti grupė Lietuvos scenoje. Sunkujį metalą su simfonija jungiantys Karma Coat klausytojus stebina suderindami growl’ą su operiniu baritonu. Neįprastą skambesį vainikuoja puiki grupės harmonija. Retai tenka pajausti taip puikiai susigrojančią grupę.

Didžioji scena

Vakare pagrindinėje scenoje prasidėjo didysis veiksmas. Skambant “Roko naktų“ himnui į sceną įžengė svečiai iš užsienio Violent Divine.

Violent Divine

Švedų sunkiojo roko ir gothic grupė grojo sunkiai, tačiau per daug neįsiminė. Pamenu, kad ką girdėjau patiko, bet daugiau kažkokių jausmų ar įsimintinesnio poveikio nepaliko.

Rojaus Tūzai

Toliau sekė Rojaus Tūzai su P.Meškėla priešaky paskelbę, jog roko naktys 2010 oficialiai atidarytos. Deja apie juos taip pat nelabai ką galiu pasakyti, įspūdis jau išblėso, o tai, kad nelabai ką atsimenu nėra gerai grupės naudai, tačiau būnant ten, prie scenos, suėjo. Grojo standartiškai, kaip dauguma tokio pobūdžio grupių.

Rebelheart

Labai keista, kad šitie savo pasirodymu sugebėjo neblogai užvesti publiką, nors dainavo narkotikų ir alkoholio išprievartautu balsu. Instrumentinė dalis buvo tikrai puiki ir stipri, tačiau kadaise sceną drebinusį vokalą galėčiau prilygint kačiuko šnypštimui. Šlovė ir pinigai pakišo koją, net vokiečių rokerius Scorpion sužavėjusiai mažos, niekam tikusios šalies grupei.

Bix

Toliau sekė dar vienas lietuviškas ansamblis – Bix. Ganėtinai keistą, natūraliai ne populiarią ir komercinę muziką grojantys Bix’ai taip pat didesnio įspūdžio nepaliko. Ganėtinai keisti dainų tekstai iš tolo dvelkė anti-komercija, tačiau mano manymu to buvo šiek tiek per daug.

The Subways

Galiausiai į sceną vienas po kito išbėgo vakaro headliner’iai – punk roko grupė iš jungtinės Karalystės – The Subways. Jaunatviška  energija trykštantys The Subways į Lietuvą atvežė ne tik visų pamiltą mažają Rock N Roll’o karalienę, bet ir nesibaigiantį vakarėlį. Greiti, ekspresyvūs gabalai, grupė puikiai žinanti kaip užvesti ir bendrauti su publika. Tai be jokios abejonės buvo bene geriausias viso festivalio pasirodymas viską vainikavęs grupės lyderio Billy Lunn šuoliu į publiką.

Katedra

Vakarą užbaigė iš scenos išvaryti lietuviškieji Iron MaidenKatedra. Grupė grojo sunkiai, mano manymu netgi geriausiai iš šią dieną grojusių lietuviškų grupių. Labai nustebino, kad Lietuvoje yra tokių gerų grupių. Nuo manęs Katedra užsidėjo labai didelį pliusą sugrodami fanų reikalautus gabalus, ko dažniausiai nieks nedaro. Galų gale buvo organiztorių nuvaryti nuo scenos, už fanų vis reikalaujamus pakartojimus.

Pabaigai

Nežinau ar rašysiu apie antrą dieną, nes visas šitas reikalas turėjo būti aprašytas prieš kelias savaites, o ne dabar, kai didžioji dalis įspūdžių jau išblėsę, o galvoje skamba Stones’ų Mixed Emotions. Galiu užsiminti tik tiek, kad mažojoje scenoje sužibėjo lietuviškieji, gerą nuotaiką ir energiją nešantys OilBusters, pasižymintis ką tik iš garažo ištrauktais nešlifuotais gabalai, kas vėlgi labai retas dalykas muzikos pasaulyje. Taip pat nustebino amžiną atilsį Ronie James Dio projektas. Didžiojoje scenoje sužibėjo latviai Laime Pilniga, grojantys kažką panašaus į Led Zeppelin ir Deep Purple ir išsiskiriantys galingu vokalu ir violetinėmis kelnėmis ir Sonic Syndicate – metal core atstovai ir vakaro headliner’iai.

AC/DC tribute.lt užkūrė tikrą pirtį. Į tave besitrankantys šlapi žmonės ir salą drebinantys legendiniai AC/DC kūriniai.

Apibendrinant galiu pasakyti, kad visam šiam reikalui trūko tik kelių, užmetusių rankas tau ant sprando prakaituotų draugų kūnų, kartų rėkiančių “THUNDER“.

Reklama
Komentarai
 1. LOL parašė:

  Nesupranti Dollsu – tai taip ir komentuoji :D Anie visada pasizymejo ne tiek muzika kiek pxuizmu ir siknu nelaizymu.

  O sprendziant is to kad tau patiko Katedra tai ner ka ir bediskutuot.

  Beje tavo laimei – Dollsai uzsilenke,maciau ju feisbuke :)

  O siaip tai is publikos puikiai matosi kas kam patinka – pirma diena is jaunuju grupiu patiko KARMA COAT ir MEMORIAL FACES.Tavo isgirti BLACKOUTAI isvis nei vieno zmogaus nepakele nuo zemes :)

 2. Izzo parašė:

  Nu jeigu šūdo malimas yra pochujizmas ir nešiknalaižiavimas tada Dollsai savo srities specialistai.

  Jei nori tikro pochujizmo pažiūrėk kaip Oil Busters pavarė. Ne tik, kad b**į dėję, bet dar ir muzika taško.

  P.S. O kas su Katedra negerai?

 3. LOL parašė:

  Katedra yra jau nesusipratimas ir tiek.Sloves laikai baigesi,bet kazkodel niekaip grabo dangcio jie savo neuzdaro.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s