Akira (1988)

Posted: rugpjūčio 23, 2010 in Animacija

1988 metai. Tokijų nušlavė branduolinis sprogimas. 2019 metai. Tokijus atgimė kaip visai naujas miestas dirbtinėj saloj. Tik dabar čia jau Neo-Tokijus. Bėda ta, kad jis nebe toks gražus, šviesus ir turistų išsvajotas, kaip prieš 31 metus. Mieste siaučia nusikalstamumas, konspiracija, taikius gyventojus šiurpina motociklininkų gaujos. O kur knibžda tokios gaujos, ten ir jų karai neišvengiami. Bet pirma reik žinot, kad ir mūsų pagrindiniai veikėjai priklauso vienai tokiai šaikai. Ką gi, veikėjus žinom, judam toliau.

Per vieną tokį eilinį išpuolį prieš pagrindinių veikėjų gaują ir nuostabiai nupieštas motociklų gaudynes geriausias mūsų herojaus draugas Tetsuo patenka į nelaimingą atsitikimą. O gal jam tas atsitikimas buvo net labai palankus? Esmė, kad po to vaiką išsiveža kažkokie mokslininkai, pakiša po didžiuliais aparatais ir supranta, kad šis turi kažkokių tai super galių. Tetsuo jos netgi labai patikt pradeda ir šis nė nedvejodamas sugalvoja įkrėst į kaulus savo geriausiam draugui, mat pastarasis visą laik jį verčia būt savo šešėly ir laiko jį mažu vaiku, nesugebančiu savim pasirūpint. Bent taip mąsto Tetsuo. Va čia ir prasideda. Sustabdyk Tetsuo ir išgelbėk pasaulį.

Gal istorija animo ir nėra pati iš originaliausių, bet ir nėra prasta. Gal trūksta kiek intrigos, kulminacijos šuolių, bet tai ką turim – tenkina. Ir net daugiau. Asmeniškai man stiprioji animo pusė yra piešimas. Kadangi darbas yra 1988 metų, tad matant kaip viskas čia atvaizduota, nupiešta ir juda, lieki tiesiog apšalęs. Susišaudymai, muštynės, super galios, veikėjai, motociklai – viskas atrodo nuostabiai ir netgi lenkia dauguma šių metų blizgučių prikištus anime. Mano nuomone Akira – tai būtent tas anime, kuris turi sielą. Ir būtent tas anime, kurį turi pažiūrėt kiekvienas save gerbiantis animešnikas.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s