Astro Fighter Sunred (2008)

Posted: rugpjūčio 23, 2010 in Animacija

Kawasakio miestas – Japonijos miestas Kanagawoje, tačiau kuo jis toks ypatingas? Tuom, kad tai 9-as pagal populiaciją Japonijos miestas? Tuo, kad yra vienas iš pagrindinių miestų, sudarančių Keihino Industrinę Zoną? NE. Šiame eiliniame Japonijos mieste klesti visai neeilinė organizacija. Florsheim – pasaulį siekianti užvaldyti absoliutaus blogio organizacija, knibždėte knibždanti piktų ir šaltakraujų monstrų, o jai vadovauja pats piktasis blogio genijus Generolas Vampas. Ar bent jau taip turėtų būti, bet… Ne, čia kliūtis ne visą laik jų planus sugriaunantis superdidvyris, tviskančiu raudonu šalmu, Sunredas.

Anksčiau buvęs vienas galingojo Oro ketverto būrio narys, dabar visą dieną gulintis prieš televizorių ir gyvenantis savo merginos sąskaita. Florsheimo tikslams trukdo jų pačių doros širdys ir ne tokie jau pikti kėslai. Taip, pasaulio užvaldymas vis dar jų svajonė ir pagrindinis tikslas, bet geraširdžiai Florsheimo monstrai ne tik pasaulį užvaldyt bando. Meistras Vampas ne kiek piktasis blogio genijus, kiek nuostabus kulinaras, o jo draugai monstrai, nors ir grėsmingos ir baugios išvaizdos, tačiau žemiškus troškimus turintys padarai. Jų gretas netgi papildo maži, pūkuoti ir pliušiniai, save laikantys visiškai ne meiliais, kariai gyvūnai vis rezgantys kuo piktesnį ir žiauresnį, prieštaraujantį jų išvaizdai planą atsikratyti superdidvyrio.

Nors iš pirmo žvilgsnio dėl piešimo anime atrodo būtent vaikiškas, nerimtas ir idiotiškas, kaip ir pats maniau, tačiau nutariau duoti jam šansą. Ir nepasigailėjau. Taip, jis kvailas, bukas, idiotiškas, nelogiškas ir visiškai absurdiškas, bet būtent tai ir žavi. Ar kur kitur esat matę rūkantį superherojų? Blogio organizacijos generolą skambinantį didvyriui ir kviečiantį jį į kovą dėl pasaulio dominavimo vaikų žaidimų aikštelėje? Arba monstrus einančius į pasimatymą? Ar teko matyti kulinarijos pamokėles su žmogum siekiančiu užvaldyti pasaulį? O superdidvyrį skaitantį pamokslą blogiukams, kaip negerai siekti pasaulio dominacijos?

Ką galiu pasakyti apie techninę pusę, tai kaip jau minėjau piešimas atrodo gana nerimtas, viskas piešta ryškiomis spalvomis ir storomis linijomis, bet tai tik išskiria produktą iš pilkos masės ir tiesiog šaukia, kad jis kitoks. Apie garsą galiu pasakyt, kad tai tipinis komiškų situacijų skambesys, tik gal intro daina kiek išsiskirianti, sukurta būtent šiam serialui ir gana smagiai nuteikianti.

Reziumė – anime tikrai vertas aukšto balo, nes sugeba puikiai atpalaiduoti ir net priversti garsiai nusikvatoti, juolab, kad savo koncepsija ir pateikimu yra tikrai neeilinis ir originalus, patiksiantis visiems, pavargusiems nuo komerciško šlamšto, bišonenų, blizgučių ir tradicinio piešimo.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s