Berserk (1997)

Posted: rugpjūčio 23, 2010 in Animacija

Po šalį vadinamą Midland klaidžioja prakeiktasis karys, demonų medžiotojas ir skerdikas, pagarsėjęs kaip Black Swordsman. Ne, šis anime ne apie demonų medžioklę ar princesių gelbėjimą. Veiksmas sukasi apie jauną vaikiną Gatsu, kuriam dar negimusiam buvo lemta mirti, tačiau tokia sąvoka kaip “likimas“ jo žodyne neegzistuoja. Daug pranašavo jam mirtį, dar daugiau bandė tai paversti tikrove, bet Gatsu visada pergudraudavo likimą. Nuo pat vaikystės jisai žaidė ne slėpynes, o mosavo kardu. Kardu kelis kartus lenkiančiu normalaus kardo dydį. Dėl neeilinių jauno vaikino sugebėjimų valdyti šį ginklą, Gatsų pastebį geriausios samdinių gaujos Midlande, Vanagų gaujos (The Band of the Hawk), lyderis Griffith. Prieš savo valią Gatsu prisijungia prie “Vanagų“ ir nuo tos akimirkos savo kardu padeda išsipildyt Griffith svajonei. Kaip ir kas pamatysite patys, galiu pasakyti tik tiek, kad visas anime yra priežastis to ką matote pirmoje serijoje.

Tai kone vienas kruviniausių ir smurtiškiausių visų laikų anime. Kraujas čia liejamas laisvai, gal kiek užcenzūruotas galūnių skraidymas, bet bendras vaizdas puikus. Tik va gaila, kad dėl kūrėjų tingėjimo dar keli bareliai kraujo nepatenka į bendrą anime bitoną. Nejudančios smurto scenos, kuriose pavaizduojami bene geriausi kovų momentai, sugadinamos, jei įsivaizduotume, kaip viskas atrodytų animuotai ir kiek dar kraujo, vidurių ir skraidančių galūnių gautume. Bendrai, piešimas labai geras, kaip tokių metų animui. Viskas malonu akiai ir juda. Garso takelis idealiai perteikia atšiaurią, tamsią ir niūrią Berserko atmosferą. Dar vienas animė pliusas, kad jis gana realistiškas. Turiu galvoj riterius, kardus, pilis ir panašiai, jei nekreipsim dėmesio į pabaisas ir demonus, nors kita vertus, vaizduojamam viduramžių pasauliui tai labai tinka, kai žinome jog tais laikais buvo pagarsėję raganavimai, o žmonės tikėjo prakeiksmais, dangumi ir pragaru. Tad tai tarsi neatsiejama mitologijos dalis, kuri dar tik paskanina tai ką turime.

Galiausiai pasakysiu, kad šitas animas velniškai geras, juolab jog čia nerasite iš meilės alpstančių riterių, nešančių savo damoms gėlytes ir bandančių įsliuokti pas jas į lovą, kas ganėtinai būdinga viduramžiams. Taip, čia yra romantikos. Bet čia romantika ir meilė į siužetą įpinta kaip prieskonis prie mėsos, kurią ėdi kaip alkanas šuo. O šis mėsos gabalas tikrai saldus ir sultingas.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s