Darker Than BLACK (2007)

Posted: rugpjūčio 24, 2010 in Animacija

Vieną naktį Tokijaus viduryje atsirado paslaptinga siena, perskyrusi miestą į dvi dalis, vadinama Hell’s Gate. Tą pačią naktį danguje užgeso visos žvaigždės, o jas pakeitė fiktyvios švieselės simbolizuojančios paslaptingų padarų kontraktorių ir besielių lėlių gyvybes. Mirus kontraktoriui danguje užgęsta jo žvaigždė, bet dažniausiai atsiranda, kita, pranešanti apie naujo kontraktoriaus gimimą. Patys kontraktoriai yra žmonės, turintys neeilinių galių, tačiau už šias galias turintys kažką paaukoti. Taip veikia kontraktas. Lėlės už savo galias praranda emocijas, ir atrodo kaip tušti besieliai kiautai negyvomis akimis. Kontraktoriai paprasčiausiai turi ką nors daryti, pvz sudėti aukštyn kojom batus,rūkyti, ar valgyti gėles. Mane ypač sužavėjo šita mintis, nes norint gauti, turi ir pats duoti. Nieko nėra už dyką. Tiesiog taip veikia pasaulis. Norėdami gauti kokios nors vertingos informacijos ar nesitepdami savo rankų dauguma pasaulio valstybių savo nešvariems darbams atlikti naudojasi kontraktorių paslaugomis. Dažniausiai kontraktoriai dirba kokiam nors Sindikatui.

Hei – vienas galingiausių Sindikato smogikų, kartu su savo pagalbininkais, akla lėle Yin, kontraktorium katinu Mao ir prižiūrėtoju Huang’u vykdantis sindikato įsakymus. Bent jau tai vyksta pirmose serijose, kurios nelabai įsipaišo į bendrą kontekstą ir susidaro įspūdis, kad tokio dalyko kaip siužetas čia iš viso nebus. Epizodai pavieniai, nors viena istorija apima 2 dalis, tačiau neturintys nieko bendra tarpusavyje. Bet brendant gilyn ima aiškėti tikrasis siužetas, kuris turi kažką tokio dėl ko, negali sustoti žiūrėti. Hei tampa nebe tik eiliniu kontraktoriumi vaidinančiu žudiko rolę, bet visas veiksmas ima suktis apie jį ir jo praeitį.

Animas mane pakerėjo savo veikėjais, labiausiai Hei. Ypač sužavėjo tamsi, mistiška ir depresova atmosfera. Dar ne eilnis animo bruožas smurtas ir kovos. Jos čia tiesiog įspūdingos. Gaila trumpos, bet įspūdingos. Labai trumpos, bet įspūdingos. Jei jau nepatinka kiti animo bruožai, gali žiūrėt vien tam, kad sulauktum tos kelių minučių kovos. Kiekvienas judesys animuotas ir dinamiškas, beveik kiekviena scena brutali ir kruvina. Apie piešimą galiu pasakyt, kad dar niekur nemačiau taip gerai perteiktų emocijų. Pakanka pažiūrėt į negyvas lėlių akis, kai į tave iš ekrano žvelgia du besieliai obuoliai. Slegia. Daugiau apie piešimą galiu pasakyt tik tiek, kad jis čia velniškai geras, nors ko daugiau tikėtis iš BONES. Muzika puikiai atspindi atmosferą, bet labiausiai sužavėjo pirmasis intro Howling, kuris atrodo idealiai limpa animui. Ne veltui buvo nominuotas geriausio intro apdovanojimui AZAR 2007 anime nominacijose.

Reziumė anime tikrai geras ir yra vienas iš tų, kuriuos turi pamatyti tikro veiksmo ir brutalumo mėgėjai, dar pridėjus palaipsniui gerėjantį siužetą, piešimą, kovas turime tikrai saldų BONES prinokintą vaisių.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s