Angel’s Egg / Angelo Kiaušinis (1985)

Posted: rugpjūčio 24, 2010 in Animacija

Ar kada esat pažiūrėję anime ir visiškai nesupratę ką kūrėjai norėjo pasakyti? Neskaitant Genius Party ovos Limit Cycle, Angel’s Egg man buvo antras toks darbas. Žiūrėdamas Limit Cycle jauti kaip tavo smegenys ima ir atbunka, nes viskas kas ten rodoma ir sakoma tiesiog nepasiekia tam tikros smegenų vietos. Na o su Angel’s Egg yra kiek kitaip. Žiūrint jį nesijaučia jog čia šyza ar kažkoks mindf*ck, net ir į žanrus tas neįeina, tačiau, pažiūrėjęs suvokiau, kad nė velnio nesupratau ką buvo norima pasakyt.

Būtų galima atsisėdus gilintis ir bandyti išmąstyt, kas ir kaip, bet galvojant ar viskas būtent taip, smegenys tiesiog ima ir persikrauna. Netiesioginis smegenų kr**imas pasakyčiau. Tad išvis kodėl verta jį žiūrėt paklausit? Atsakau, kad visų pirma galima mesti sau įšūkį ir bandyti suprasti kas ir kaip. O antra, animas rekomenduotinas visiems oldschool, šyzos, postapokaliptikos ir dark fantasy mėgėjams.

Plačiau apie patį animą galima pasakyti, kad viskas vyksta postapokaliptiniam pasauly, kurį nusiaubė ne kas kitas, o Pasaulio Tvanas. Turbūt visi žino pasakojimą apie Nojaus arką, tad daugiau kaip ir nėra ką sakyti. Po viso to vis dar nesiliauja lietūs ir toliau tvindantys žemę. Bet įdomus dalykas tas, kad pats pasaulis nėra kažkoks tradicinis mums pažįstamas ir įprastas, imant tai, kada įvyko žymusis Tvanas. Čia tarsi tolima ateitis, kur vis dar siaučia Dievo pasiųsta bausmė žmonijai. Po šitą patvinusį pasaulį klaidžioja mergaitė besinešiojanti kiaušinį ir vaikinas turintis kažką panašaus į keistą kryžių. Atrodo lyg jie – vienintelė pasaulyje likusi gyvybės forma, nes visa kita bėgant laikui virto akmenimis. Daugiau nėr ką sakyt, pamatysit.
Piešimas išsiskiria savo oldschool stilium, visur vyraujančiomis tamsiomis spalvomis ir niūria nuotaika, kas sukurią tikrai gerą postapokaliptinį vaizdą, mistišką atmosferą ir nuteikia rimtam kūriniui. Apie garso takelį galima pasakyti, kad juo bandoma sukurti kažkiek epišką, taip pat niūrią atmosferą, viską priartinti prie religijos, nes rodant svarbesnes scenas ar niūrų suardytą pasaulį, fone skamba aukšti choro balsai.

Filmas pilnas įvairių simbolių, kuriuos būtų galima sieti su religija ir bandyti suprasti animo esmę, bet koeficientas tarp pasisekimo ir nesėkmės lygus 50/50. Pabaigai galiu pasakyt, kad tai animas, kurį kiekvienas gali suprasti ir interpretuoti savaip, pagal savo sukauptas žinias ir pasaulėžiūrą, kas kūrinį išskiria iš didžiulės masės.

Reklama
Komentarai
  1. 727 parašė:

    is tokiu, kur syza ir nieko nesuprasi, dar Cats Soup.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s