Basquash! (2009)

Posted: rugpjūčio 24, 2010 in Animacija

Iš pažiūros atrodė, kad tai bus dar vienas daugiasezonis anime skirtas iki 16 metų auditorijai, juolab, kad prie žanrų įrašyta sportas, o reklaminiam plakate vėl puikuojas nepilnamečiai veikėjai. Pridėjus spalvotą piešimą turim dar vieną praleidžiamą ongoingą. Bet… Mecha su kedais? Jooo.. Dar niekur nemačiau mechos su kedais.

Čia buvo vienintelė priežastis, dėl kurios norėjau pažiūrėt šitą darbą. Ir ką sau manot? Pirmas epizodas daug labiau nei vykęs ir netgi patiko. Piešimas spalvotas, ryškus, dinamiškas. Pasakojama ne apie kažkokį krepšininką, kuris bus kažkoks netalentingas vaikas, turintis didelę svajonę kažko pasiekti. Atvirkščiai. Čia turim čiuvą, nekenčiantį to, apie ką viskas suksis. Ir dar jis mūsų pagrindinis veikėjas? Įdomu! Netgi labai! Jo gyvenimo istorijos nėra reikalo čia pasakot, bet ji ne rožėm klota, nors nieko čia naujo, visur tas pats biesas. Praeities šešėliai persekioja jį iki šiol, ir jis visais įmanomais būdais bando sugriauti, tai kas sugriovė gyvenimą jo mažajai sesei. Tačiau viskas kiek kitaip nei jis nori. Taip, savo tikslą jis pasiekė, bet pagimdė tai, ko pats nekentė ir tapo vietine legenda.

Viskas būtų buvę gerai, jeigu taip ir būtų išlikę, bet jau pradžioj jam duodama didžiulė mecha ir krepšinio kamuolys. Sportas (nors dabar jis kažkiek ir išsigimęs), kurio jis nekentė tampa dar vienu svarbiausiu dalyku jo gyvenime. Atrodo viskas taip ir turėjo nuo pradžių būt, be visos tos neapykantos, bet vėlgi ne. Kai jau imi susitaikyt su viskuo ir priimt tai kaip dar vieną lengvą, kažkiek atpalaiduojantį sportinį mecha basketball action animą, kūrėjai nusprendžia surimtėti ir ant vaiko pečių užkrauna sunkią naštą. Dabar jam ne tik reik laimėt turnyrą ir pasiekt Mėnulį, kur pildos norai, kas, beje, mane ypač sužavėjo. Ryškus, ypač naktį nuostabiai sužibantis, technologijų prikištas Mėnulis, kur pildosi visos svajonės.

Galų gale pasirodo tas legendos titulas ne šiaip jam prilipo ir štai, turim dar vieną save the cheerleader – save the world tipo animą.

Apie piešimą galima pasakyt, kad viskas labai blizga, labai spalvota, labai juda ir labai pagal šiuolaikinius standartus. Nors kartais jis suprastėja ir atrodo, kad kuo toliau, tuo prastyn, o link galo išvis nusivažiuoja, vis dėlto žiūrėt dar galima, tik va pastebėjimas, kad pirmam epe, buvo nuostabus, gaila suprastėjo. Garsas kažko mano ausies nepatraukė. Nepamenu nieko ką ten grojo, tik pirmą OP, kurį tarsi atlieka pačiam anime rodoma pop dievaičių grupė Eclipse, bet spigus nekaltų mergaičių balsas nesužavėjo.

Pabaigai galima sakyt, kad gražiai prasidėjęs – turėjęs idėją, mechų, neblogus veikėjus, daug didelių papų – pabaigoj stipriai susidirbo ir užpopsėjo. Kas pradžioj vežė, pabaigoj buvo tik būdas išlaikyti veiksmą. Blogiausia tai, kad žiūrint nesinori jo mest, nes po gero starto dar tikiesi, kad pasitaisys, gaila, jis taip ir lieka dar vienu “daugiasezoniu“ shonenu iki 16 metų.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s