Gnomeo & Juliet / Gnomeo ir Džiuljeta (2011)

Posted: birželio 26, 2011 in Animacija

Jau nuo pat pradžių sodo nykštukų ir Šekspyro derinys nieko gero nežadėjo, o tai, kuo viskas kvepės buvo aišku dar net neįjungus filmo. Gnomeo ir Džiuljeta atkartoja tūkstančius kartų jau matytą ir įvairiai interpretuotą nesibaigiantį Montegiu ir Kapulečių karą, kurio skersai stojo abiejų šeimų atžalų meilė. Naujas animacinis rūbas gal būtų ir naujoviškas istorijos interpretavimas, bet ta saldi, nekalta ir naivi paaugliška meilė nesiliauja lipti iš gerklės.

Jaunajai auditorijai pritaikyta Gnomeo ir Džiuljetos meilės istorija iškraipo Šekspyro dramą ir neteisingai informuoja jaunajį žiūrovą. Visgi kūrėjai paliko aiškų paaiškinimą kaip pasibaigė tikroji Romeo ir Džiuljetos istorija, o kapstant giliau, būtų galima pradėti linksniuoti ir “likimo kalvio“ sąvoką, bet filmas tiek prikištas cukraus, kad pažiūrėjus nebesinori nė prisiminti.

Žiūrėti rekomenduočiau nebent merginoms, kurios pakvaišusios dėl Edvardo Kuleno ir visokių paaugliškų muilo operų, nes seno gero Šekspyro čia nelabai rasi. Tėvams nepatarčiau vestis savo atžalų į šį filmą, nes mano kuklia nuomone filmas dezinformuojantis ir perteikiantis klaidingą tikrosios istorijos tragiškumą.

Netgi niekuo neypatinga animacija ir garso takelis, kuriam nors ir panaudota Eltono Johno muzika, neleidžia duoti didesnio balo. Jeigu Megamind nebūtų turėjęs ir puikaus scenarijaus, bent jau būtų galėjęs pasigirti labai kokybiška animacija, ko nepadarė Gnomeo ir Džiuljeta. Bet turbūt tiesą ir sako, kad meilė akla.

5/10

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s