Ne viskas komercija, kas daug uždirba

Posted: birželio 26, 2011 in Animacija

Pastaruoju metu vis daugiau tenka girdėti apie nenaudingos ir komercinės animacijos kūrimą. Metami kaltinimai, kad šiuolaikinis Holivudas tesugeba sukti komercinius filmus skirtus uždirbti didžiulius pinigus, filmus neturinčius gilesnės minties ar potekstės. Ir visgi didžioji dalis šių kaltinimų yra pagrįsti ir net neabejotinai teisingi. Rinkoje gausu pripažinimo sulaukusių filmų tęsinių, o nepriklausomi kūrėjai tiesiog paskęsta komercijos liūne nė negavę šanso didžiajam debiutui. Į naujus vardus žiūrima gana skeptiškai.

Būtent todėl nusprendžiau apžvelgti Holivude kepamus filmus, kurie sukėlė bent kažkokią teigiamą emociją, turėjo nors ir menkiausią potekstę, ar tiesiog nebuvo gaila sugaišto laiko.

1. The Lion King II/Liūtas Karalius II (1998) Treileris

Turbūt kyla klausimas kodėl pasirinkau 2 trilogijos dalį, nors visas pasaulis lėbauja dėl pirmosios. Antroji dalis pasakoja apie išlikusių Scar’o pasekėjų gaują ir jų planą nuversti Simbą nuo žvėrių karaliaus sosto. Nors silpnoji Disnėjaus pasakų pusė – laimingos pabaigos, ir nesvarbu kokį tamsų ir niūrų pasaulį jis sukurtų, viskas galų gale nusidažys ryškiomis ir šviesiomis spalvomis, filme daug stipriau akcentuojama gėrio ir blogio dvikova, kerštas, vidiniai veikėjų konfliktai, plona riba tarp meilės ir pagarbos ir neapykantos.

2. Toy Story/Žaislų Istorija: Trilogija (1995-2010) Treileris

Žaislų istorija buvo ne tik, kad nauji vėjai animacijos industrijoje, bet pradėjo stipriai apeliuoti į žiūrovo jausmus, primindama jo vaikystę ir grąžindama į tą pasakišką ir nepamirštamą laikotarpį, kai visas pasaulis buvo mūsų žaidimo aikštelė, o žaislai – mūsų didvyriai. Tačiau stiprioji filmų pusė ne šilti prisiminimai, o jausmai, kurie iškyla prisiminus nereikalingus, dulkes renkančius ir į tamsiausią namų kampą nukištus žaislus. Mažuosius ugdantis rūpintis savo žaislais, o vyresniesiems keliantis norą (ne) paskutinį kartą išsitraukti savo kareivėlių armijas ir dar kartą patirti didžiausius gyvenime mūšius.

3. Kung Fu Panda (2008) Treileris

100% lipšni ir komercinė juosta visai šeimai apie legendas, kung fu ir nesibaigiančia kovą tarp gėrio ir blogio. Visgi filmas gali pasigirti išskirtiniais veikėjais ir jų vystymu, o ypač blogio apsėstu kung fu meistru Tai Lung. Didžiausią susižavėjimą kelia priežastys, kurios privertė jį nugrimzti į tamsiąją pusę, priežastys artimos tau ir man.

4. How to Train your Dragon/Kaip Treniruoti Savo Slibiną (2010) Treileris

Filmas gal ir neturintis gilios minties, išskirtinio sukrečiančio scenarijaus, tačiau palikęs didelį įspūdį savo nutrūtgalviškais nuotykiais, išlaisvinęs pašėlusiam skrydžiui ir palikęs vien tik teigiamą įspūdį, kad po to tik ir norisi rekomenduoti kitiems.

5. Cars/Ratai (2006) Treileris

Dar viena lipšni Holivudo juosta visai šeimai apie kalbančias mašinytes, tačiau iš paviršutiniško blizgesio išlenda pagarba vyresniems ir nusipelniusiems, kurios taip trūksta šiuolaikinei visuomenei.

6. Fantastic Mr. Fox/Nuostabusis Ponas Lapinas (2009) Treileris

Gal ir ne pats giliausias ar įdomiausias filmas, tačiau vertas paminėti kaip kitoks. Kitoks savo animacija, veikėjais, subtiliu humoru. Skirtas daugiau vyresniems, labiau mąstantiems. Gaila, pažiūrėjus jaučiasi, kad kažko dar trūko.

7. Beowulf/Beovulfas (2007) Treileris

Tamsi, brutali ir mistiška, suaugusiems skirta Roberto Zemeckio anglų herojiško epo ekranizacija, apie to paties krašto didvyrį Beovulfą, gvildenanti žmogaus sąžinės, moralės ir neišmatuojamos amžinybės temas.

Jeigu kažkokio verto dėmesio filmo nepaminėjau, tai tik dėl to, kad nesukėlė emocijų, neprisimenu, arba tiesiog nemačiau. Visada apie jį galite pasidalinti komentaruose.

Reklama
Komentarai
 1. Miglaja parašė:

  Save laikau animacijos fane ir galėčiau pasakyt, kad tikrai yra ką pamiršai ar dėl nežinomos priežasties nepaminėjai : Rango(animacinis filmas tikrai ne vaikams dėl nagrinėjamų problemų, kaip noras atrasti savo tikrąjį kelią ),
  Despicable Me(vienas mėgstamiausių iš naujienų, panašus į Megamind bet už jį geresnis),
  Monster House(pavadinčiau siaubo filmu vaikams).
  Tavo sąraše paminėtieji yra tikrai verti dėmesio, tik dėl vieno nesutikčiau :Beowulf’as man nepatiko, žiaurumas ir tokia animacija kažkaip nesižiūri, jau geriau būtų buvęs paprastas filmas( ne animacinis).

 2. Izzo parašė:

  Rango dar nebuvau matęs kai rašiau. Despicable Me buvo žiauriai kvailas ir visiškai nepatiko, o Monster House reikės pažiūrėt.

 3. linaskranauskas parašė:

  gal žinot animacijos fanų, kurie gebėtų organizuoti peržiūras? :)

 4. Izzo parašė:

  Pats galėčiau, tik reikia patalpų ir aparatūros

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s