Limitless / Šalutinis Efektas (2011)

Posted: liepos 5, 2011 in Drama, Trileris

Kas būtų jei sugebėtume išnaudoti ne 20%, o visą 100% savo smegenų pajėgumo?

Būtent į šį klausimą ir bando atsakyti Neilas Burgeris. Gaila režisierius nė nesiruošia žiūrovui palikti malonumo ieškant atsakymo, jį pateikdamas jau per pirmas penkiolika filmo minučių.

Sėkmė, greiti pinigai, šalutinis narkotikų poveikis, žmogžudystė – juosta bando apimti kuo daugiau žanrų: nuo detektyvo iki mokslinės fantastikos, nuo kriminalinio trilerio iki dramos. Apmaudu, kad kaip ir daugelis tokio pobūdžio filmų, taip ir Limitless negalėjo apsieti be “niekas tampa kažkuo“ pagrindinio herojaus, O juk ne stereotipinis nevykėlis galėjo atrodyti žymiai įdomiau.

Deja Burgeris labiau linkęs ne nagrinėti žmogaus proto galimybęs, kiek parodyti šalutinį narkotikų poveikį ir priklausomybę, kitaip tariant Limitless koncepsija – šviesesnė Requiem For A Dream versija. Vis dėlto, negalėčiau sakyti, jog filmas blogas: vietomis išlendantis, deja pabaigai prieštaraujantis, moralas apie narkotikų žalą ir potekstė apie savo smegenų galimybių panaudojimą, svaiginantis operatoriaus darbas, spalvinis kontrastas tarp žlugdančios realybės ir šviesios galimybės ir šviežias po Hangover iškilusio Bradley Cooper ir seno Holivudo vilko Roberto de Niro duetas.

Džiugu, kad šiomis dienomis Holivudas dar susuka kažką panašaus skonį turinčiai auditorijai, o į kino sales vilioja skirtingų erų aktoriais.

7/10

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s