Tinker, Tailor, Soldier, Spy / Bastūnas, Siuvėjas, Kareivis, Šnipas (2011)

Posted: 3 sausio, 2012 in Drama, Kriminalinis

Holivudas visuomet mus lepino filmais apie šnipus, tik, kad tie šnipai, iškepti pagal tą patį stereotipą: įvairiausiais moderniausių technologijų stebuklais ir įmantriais žaisliukais apsiginklavę, bet kurią moterį suviliojantys, raumeningi pasaulio gelbėtojai. Nesvarbu ar tai kultinis Džeimas Bondas, Etanas Hantas ar Ostinas Paversas.Tokie patys šnipai vaizduojami ne tik Holivudo juostose, bet ir animacijoje. Nepergudraujami, žavūs ir nenugalimi, o patys filmai apie juos kupini veiksmo, sprogimų, įvairiausių neįmanomų triukų ir lavonų.

Galbūt šaltasis karas nėra toji tema, kuri ypatingai artima mano kartai. Tai tema, apie kurią žinome tik iš istorijos vadovėlių, bet esame visiškai nesuinteresuoti ja domėtis, tema, kuri mus užkabina nebent kino juostose.

Tinker, Tailor, Soldier, Spy vaizduoja visai kitokią šnipų kasdienybę, tokią, kokia ji yra iš tiesų, tokią, kurią kaži ar kada nors pamatysime. Tad ar gali juosta apie šnipus būti rami, sudėtinga, bet tuo pačiu žavinti ir intriguojanti?

Melancholiškas, bet iki paskutinės sekundės įtraukiantis Bastūnas, Siuvėjas, Kareivis, ir Šnipas privers iki pačios pabaigos sekti kiekvieną kadrą, kiekvieną aplinkos detalę, kiekvieną raukšlę veikėjų mimikose, kol galų gale bus sudėti visi taškai.

Tinker, Tailor, Soldier, Spy skėlė stiprų antausį Džeimsui Bondui ir Etanui Hantui, parodydamas, kad be savo prašmatnių žaisliukų, pastarieji tėra tik eiliniai pleibojai.

9/10

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s