Flash Gordon / Flešas Gordonas (1980)

Posted: sausio 13, 2012 in Fantastinis, Veiksmo

Dažnai 9 dešimtmečio bei senesni veiksmo ar fantastikos filmai atrodo idiotiški ir juokingi. Bet taip yra dėl to, kad šiuolaikinių technologijų raida ir pažanga išlepino mus tiek, kad dažnas net akies krašteliu nesiruošia žiūrėti į modeliuotojų rankomis sukurtus, tam laikmečiui pritrenkiančius, efektus. Būtent toks yra ir 1980m. Flešas Gordonas, kurio visas veiksmas vyksta kažkur tolimoje galaktikoje, pilnoje įvairiausio plauko keistų planetų ir jose knibždančių padarų, o jų vaizdavimas mažų mažiausiai atrodo juokingas.

Galbūt ir nebūčiau atkreipęs dėmesio į tokiu pačiu pavadinimu komiksu remtą, Flash Gordon, jeigu ne įspūdingas garso takelis, kurį būtent šiam filmui parašė legendiniai britų rokeriai Queen. Šiek tiek apmaudu, kad būtent garso takelis yra pats didžiausias filmo pliusas, nes visa likusi dalis – tai juoką keliantis aktorių darbas ir gražuolio baltapūkio amerikiečio pastangos suvienyti Mongo ir aplinkinių planetų gyventojus revoliucijai prieš piktąjį tironą.

Gal ir būtų galima atleisti filmo dizaineriams už žaislinius erdvėlaivius ir pieštą dangų, bet prisiminus kokią galaktiką sukūrė George Lucas dar prieš pasirodant Flešui, metu nemenką akmenį į autorių daržą.

6/10

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s