Red Lights / Raudonos Šviesos (2012)

Posted: 26 liepos, 2012 in Drama, Mistinis, Trileris

Prieš keletą metų Rodrigo Cortesas bandė visus pavergti (išsireikšiu ne savais žodžiais, nes visiškai tam nepritariu) įtempto siužeto trileriu – Buried, kuris nekėlė nei įtampos, nei likau sužavėtas Ryano Raynoldso vaidyba. Raudonose Šviesose režisierius pasikvietė puikų įvairių kartų aktorių kolektyvą ir užsimojo demaskuoti įvairaus plauko šarlatanus, mediumus ir ekstrasensus. Kandi, kiek ironiška,  pirmoji juostos pusė puikiai juda šia linkme, keldama susižavėjimą tiek scenarijaus idėjomis, tiek personažais.

Nežinau ar režisieriui pritrūko patirties, gal fantazijos, bet šmaikštūs apsišaukėlių gaudymai ima virsti kažkuo panašiu į mistinį trilerį, kuriam filmo eigoje neužtenka tiek trileriui būdingos įtampos, tiek ir tos pačios mistikos. Siužeto tvistas atrodo neblogai, bet jo išpildymas silpnas ir neišbaigtas. Priimtiną kulminaciją gadina prastai parašytas scenarijus (bent jau paskutinės minutės). Idėjų stygius? Noras moralizuoti neapsisprendusią jaunają kartą? Nežinau. Nuvylė.

Smagu matyti svarbesnę rolę gaunanti Robertą De Niro, kuris be didesnių pastangų gali suvaidinti bet ką, greta jo kylančią žvaigždę Cillian Murphy ir veteranę Sigourney Weaver. Gaila dėl režisiriaus patirties stokos filmas nepakyla tiek, kiek galėjo. Būtų užtekę eiti skepticizmo ir suvokimo linkme. Nesakau, kad filmas blogas, bet galėjo geriau.

7/10

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s