The Hunger Games / Bado Žaidynės (2012)

Posted: 4 rugpjūčio, 2012 in Drama, Fantastinis, Veiksmo

Didžiulį ažiotažą visame pasaulyje sukėlusios Bado Žaidynės iškart kvepėjo vogtomis idėjomis. 2000m. japonų režisierius Kinji Fukasaku ekranizavo Koushun Takami novelę Battle Royale, kur neprognozuojamų paauglių prisibijanti visuomenė kasmet išrenka vieną klasę ir pastato į tokią pat situaciją, kaip ir bestseleris, šitaip užtikrindami saugią ir ramią ateitį. Bado Žaidynėse kiek kitaip – painiau ir nelogiškiau. Bado žaidynės vyksta kaip bausmė už kadaise įvykusį sukilimą. Žinau, atrodo beprasmiška.

Jeigu tikitės, kad čia rasite daug kraujo, smurto, skerdynių, psichologijos ar bent bado – labai klystate. Viskas kuom gali pasigirti Bado Žaidynės, tai supuvusi visuomenė, kuri čia padalinta į skurdukus rajonų gyventojus ir cirko madų besivaikančius buržujus, o cinizmu permirkęs ruošimasis paskutiniam išbandymui – bene stipriausia ir įdomiausia visos juostos dalis.

Visa kita Bado Žaidynių fabula – nevykusi ir nuobodi Karališko Mūšio versija. Juokingai atrodo varžovų bandymai ieškoti draugų, kai nuo pat pradžių visi žino, jog išgyvens tik vienas. Dar juokingiau – veikėjai, savo elgesiu prieštaraujantys savo charakteriams.

Nesuprantu, kodėl, pabrėšiu, novelių trilogijos ir filmo autoriai veiksmą suka aplink vieną nelaimingą mergaitę, kai tuo tarpu Kinji Fukasaku per trumpesnį laiką sugebėjo nupiešti žymiai raiškingesnį visos klasės portretą, parodydamas kiekvieno veikėjo tikrąją prigimtį ir iškrypusią psichiką.

Apmaudu, kad užsienio, juo labiau, japonų, kinu nesidominti ir subtitrų skaityti nemėgstanti visuomenė ant pjedestalo visuomet kels holivudišką, kad ir prastesnį, ar net skolintą kiną. Kad ir kaip norėčiau parašyti teigiamą balą už skandalingai nupieštą purviną aristokratiją, negaliu ginčyti fakto, kad nuobodžios ir jokiu originalumu nepasižyminčios bado žaidynės toli gražu neprilygsta nors ir prastai suvaidintam, bet dešimtis kartų logiškesniam ir meilėmis seilėmis nesitaškančiam Battle Royale.

5/10

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s