Abraham Lincoln: The Vampire Hunter / Abraomas Linkolnas: Vampyrų Medžiotojas (2012)

Posted: 18 rugpjūčio, 2012 in Fantastinis, Veiksmo

Dieną prezidentas, naktį – keršytojas. Tokį Abraomo Linkolno gyvenimą kartu su Timu Burtonu pasakoja Nakties sargybos ir Wanted režisierius Timuras Bekmambetovas.

Nepaisant, kad filmas statytas pagal grafinę novelę, jau iš pat pradžių juostos idėja atrodo absurdiška: žinomiausią ir labiausiai gerbiamą Jungtinių Valstijų prezidentą, įmesdama į priešakinę fronto liniją, kovoje su klastingais nakties bastūnais, geradarį Abraomą paversdama sidabriniu kirviu mosuojančia, šaltakrauje žudymo mašina.

Kaip sidabrinis Abraomo kirvis, taip ir Bekmambetovo juosta turi du galus. Vienas aštrus, tapantis niūrią vergijoje ir pilietiniame kare skęstančią Ameriką, kitas tiesus ir bukas, kur prezidentas ridena vampyrų galvas. Jei ne tie vampyrai, Bekmambetovas galėjo papasakoti dokumentinę Eibo istoriją, bet jei ne istoriniai faktai, viskas taip ir būtų likę absurdiška.

Scenarijaus paviršutiniškumą režisierius kompensuoja brutalumu ir kovomis, o vergijos pančiuose sukaustytoje Amerikoje grakščiais slow-motion, it Guy Ritchie Šerlokas Holmsas, choreografiniais judesiais, kirviu mosuojantis Bekmambetovo Abraomas įpučia šviežio vėjo į nusibodusią vampyrų tematiką kine.

7/10

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s