Brave / Karališka Drąsa (2012)

Posted: 30 rugpjūčio, 2012 in Animacija, Fantastinis, Veiksmo

Po visiškai patirto fiasko su kalbančiomis mašinytėmis, Pixaras grįžta įrodyti, kad tai tik vienas deguto lašas visoje statinėje. Žinoma gražu, kai realybė susipina su pasakomis, bet Pixaras niekada negarsėjo pasakomis, o visuomet sugebėdavo nustebinti išskirtine ir originalia istorija. Toks atrodė ir naujas jų darbas Karališka Drąsa – tamsi pasaka, tarytum nužengusi iš Brolių Grimų literatūros. Filmo pavadinimas, bei anonsai nuteikė dideliems žygiams. Tik tų žygių čia nė kvapo. Bent tokių, kokių norėjau. Tik stebuklai ir meškų fetišas. O gaila. Turint tokią “kietakiaušę“ veikėją kaip Merida ir pasaulį apipintą legendomis mažų mažiausiai buvo galima sudėlioti masinę mūšio sceną su Merida priešaky, ją paverčiant kažkuo panašių į legendinę Žaną d’Ark.

Nors pradžioje Pixaras žiūrovą lepina skoningu humoru ir aštriais nuotykiais, bet greitai viskas pasibaigia, o nevykęs scenarijus ima erzinti. Animacijos meistrų kaltinti neverta – jie čia padirbėjo iš peties, pakanka pažiūrėti į raudoną Meridos plaukų kupetą ar prisiminti sceną rūke.

Karališka Drąsa – eilinė Disnėjaus stiliaus pasaka su neeiliniais Pixarui būdingais veikėjais, kurie juostai dar neįpusėjus tampa stereotipiniais pasakų personažais, be abejo patiksiančiais mažiesiems, bet niekuo nenustebinančiais suaugusiųjų. Dar viena dėmė Pixaro knygoje, tik kiek šviesesnė.

6/10

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s