Total Recall / Viską Prisiminti (2012)

Posted: 2 rugsėjo, 2012 in Mokslinė fantastika, Veiksmo

Kaip bebūtų keista, likau nustebintas senojo Paulo Verhoeveno Viską Prisiminti scenarijaus idėjų ir siužeto vingių, kas labai nebūdinga senosios kartos veiksmo filmams. Perdirbinys bando remtis į tuos pačius kertinius akmenis, bet nesugeba išvengti pačių elementariausių kino industrijos klišių. Antai dvi Holivudo gražuolės, be gailesčio daužančios viena kitos dailų veidelį, sekančioje scenoje pasirodo su tobulu makiažu. Arba policininkai vienodų modelių ir spalvų automobilių sraute randantys būtent tą, kurį vairuoja mūsų herojus. Ir tas pats “Kritimas“ ignoruojant Žemės branduolio temperatūrą. Nors atrodo įdomiai, bet paneigia visus logikos dėsnius, net fantastiniame žanre.

Pagirti galima už scenografiją, ir puikiai atliktą Colino Farrelo darbą. Aišku malonu akimis paganyti ir Kate Beckinsale, bet jos čia per daug (žinoma viskas stoja į vietas, žinant, kad juostą režisavo jos vyras), juolab, kad jos personažas 1990m. juostoje miršta filmui nė neįpusėjus. Tai buvo ne tik įdomus tvistas, bet ir juodame humore išmirkyta scena. Perdirbinyje to aštraus juodo humoro nė lašo, netgi moteris su trim papais atrodo ne kaip egzotiškas prieskonis, o relikvija iš 90-tųjų. Visi sintetikai tarytum atkeliavę iš populiaraus Bioware žaidimo Mass Effect, tad jokiu originalumu remeikas pasididžiuoti negali.

Pasakyti, kad Viską Prisiminti remeikas išėjo blogas – negalima, bet originalumu, siužeto tvistais jis nieko nenustebins, nebent nesate matę Paulo Verhoveno versijos, kitu atveju paspringsite kiekviename kadre besimalančia Kate Beckinsale ir imsite keiktis filmui dar neperlipus į antrąją pusę. Jeigu kokiu būdu sugebėsite užgniaužti besiveržiantį absurdą ir nustosite lyginti su Verhovenu, galimas ir teigiamas rezultatas. Man nepavyko.

6/10

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s