The Bourne: Legacy / Bornas: Palikimas (2012)

Posted: 10 rugsėjo, 2012 in Kriminalinis, Trileris, Veiksmo

Nenuostabu, kad idėjų šulinį baigiąs semti Holivudas antram gyvenimui bando prikelti milžiniškos sėkmės sulaukusius projektus. Ne išimtis ir Džeisonas Bornas. Nors iš vienos pusės viskas atrodo šviežia, o autoriai bent nebando dar kartą pasakoti tos pačios istorijos. Juostą šie suka kaip šalutinį produktą (ang. spin-off). Iš kitos pusės Tonio Gilrojaus, visų trijų Borno dalių scenaristo, šį kartą sėdusio į režisieriaus kėdę, variantas išėjo ištęstas, nuobodus, nebekeliantis to jaudulio ir adrenalino, kuris plūsdavo žiūrint į Mattą Damoną.

Bornas čia tik žiniasklaidoje figūruojanti pavardė, juostoje neturinti visiškai jokios svarbesnės įtakos siužeto vingiams. Scenarijaus pamatas statomas ant svylančių slaptųjų tarnybų padų, po Džeisono Borno sukeltos suirutės, bandant rodyti visą pragarą iš vidaus, mažiau dėmesio skiriant veiksmui ir naujos trilogijos pagrindinį herojų suvaidinusiai, kylančiai Jeremy Rennerio žvaigždei. Kad ir kaip ryškiai ji spindėtų, dėl silpno, intrigą pametusio scenarijaus ši žvaigždė blanksta prieš Matto Damono suvaidintą personažą.

Jeigu ketvirtojoje Borno dalyje tikitės pamatyti kvapą užimančio veiksmo, ar bent finalinę paklusnaus agento, pasiųsto pašalinti juostos herojų, kovos sceną – liksite apgauti. Viskas ką gausite – eilinės automobilių gaudynės, ne kartą matytos ankstesnėse Borno trilogijos dalyse. Bet ten jos bent jau atrodė šviežios.

Bornas: Palikimas atrodo ne kaip nauja įspūdinga veiksmo trilogija, bet kaip dar vienas Holivudo marketingo triukas, kai prilipdžius populiarų vardą bandnoma iš žiūrovo atimti pinigą, už kurį šis galėjo nueiti į žymiai didesnę vertę, ar bent kokybiškesnę pramogą siūlantį filmą.

6/10

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s