Following (1998)

Posted: 17 spalio, 2012 in Drama, Kriminalinis, Trileris

Tai turbūt mažiausiai populiarumo sulaukęs ir ne kiekvienam žinomas debiutinis, šių laikų genijumi tituluojamo, Christopherio Nolano filmas. Nufilmuotas vos per metus, dirbant tik savaitgaliais, turint vos 6000 dolerių biudžetą, naudojant tik natūralų apšvietimą, kuo pigesnes vietas filmavimui ir ne daugiau dviejų dublių vienai scenai, užsibrėžiant, kad filmo kūrimas netrukdytų tiek paties režisieriaus, tiek kūrybinės grupės pagrindiniams darbams.

Susuktas kaip senas nuaro kriminalas pradžioje kiek primena tais pačiais metais pasirodžiusį Aronofskio Pi, bet į pernelyg gilius apmąstymus nelinkęs Nolanas, savo veikėjus įmeta į suktus siužeto labirintus. Įmantrus žaidimas laiko tėkme klaidina ir maišo visas kortas, dėl ko sunku nuosekliai sulipdyti išmėtytas dėlionės dalis ir tai ima atsibosti, bet tie, kurie sulauks kulminacijos – neliks abejingi šiam išskirtiniam režisieriui.

Following – puikus įrodymas ir pavyzdys, kad geram trileriui sukurti nereikalingas nei didelis biudžetas, krūva efektų ar tituluotų aktorių, tik nesibaigianti fantazija ir milžiniškas talentas, kuriuo Nolanas tikrai pasižymi.

8/10

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s