Paranormal Activity / Paranormalus Aktyvumas (2007)

Posted: 28 spalio, 2012 in Siaubo

Siaubo žanras niekada neatrodė įdomus, juo labiau išskirtinis ir originalus. Dažniausiai tai eilinės paauglių skerdynės miške pastatytoje trobelėje, apsėstame name ar panašaus plauko kitoje prakeiktoje vietoje. Režisierius Orenas Pelis nutarė, kad laikas sulaužyti stereotipus ir į visą šį reikalą pažiūrėti per namų kamerą. Idėja atrodo nebloga ir daug žadanti, bet iš to sunoko iki galo nepalaistytas vaisius.

Iš pažiūros, naujų vėjų į atsibodusį žanrą įpučiantis trileris sugeba juostą iškelti viršum kitų žanro pasakų, bet ima skęsti dėl daugiau užduotų klausimų, nei paliktų atsakymų. O blogiausia tai, kad procesas nė kiek nebaugina ir mažų mažiausiai atrodo juokingai.

Pradėkime nuo to, kad iki juostos galo taip ir neaišku kas drumsčia jaunos poros ramybę. Režisierius mėtosi tokiais terminais kaip demonai ir dvasios, bet iki galo taip ir nesiruošia atskleisti, kas ir kodėl nuo vaikystės persekioja pagrindinę juostos heroję. Gal tie neatsakyti klausimai tik preliudijos į tolimesnes Paranormalaus aktyvumo dalis, bet silpna pradžia nė kiek nekelia noro tęsti pradėtą istoriją, juolab, kad tik 2 iš 3 alternatyvių pabaigų iki galo išpildo Keitės istoriją.

Visa kita atrodo naivu ir absurdiška, nes joks sveiko proto žmogus nekvies paranormalaus padaro į savo namus ir klaus ar bildesiai ir gargimas yra viskas, ką šis sugeba. Kitaip tariant, kaip šauksi, taip ir atsilieps. Ir atsiliepė.

Paranormalus aktyvumas – stipriai pervertinta, iki galo neišbaigta ir naivi, neblogą potencialą turėjusi, debiutinė Oreno Peli juosta.

5/10

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s