Skyfall / Operacija Skyfall (2012)

Posted: 4 lapkričio, 2012 in Trileris, Veiksmo

Dar prieš filmo premjerą, dalindamas interviu režisierius Samas Mendesas prasitarė, kad Ch. Nolano Tamsos riteris įkvėpė jį agentą 007 pasukti tokiomis kryptimis, kuriomis iki šiol niekas nebūtų ėjęs, ir atvėrė naujus kelius, papasakoti Bondo istorijai.

Kaip Nolanas, taip ir Mendesas iš nenugalimo superherojaus savo pagrindinį veikėją bando paversti žmogumi. Žmogumi su ydomis, jausmais, su savo vidiniais demonais, pažeidžiamą ir besiblaškantį tarp gėrio ir blogio.

Trečiojoje Danielio Craigo Bondo dalyje režisierius super šnipo nesiruošia sutapatinti su, viską nugalinčiu, superherojumi, agentą 007 privesdamas prie plonos linijos, kurią peržengus – gresia mirtis. Toks posūkis neabejotina Nolano įtaka, bet ar Bondas išties yra tas personažas, kurį norime matyti pažeidžiamą?

Jau Kazino Royale agentas 007 atrodė kitoks – arogantiškas, pamiršęs anglišką džentelmeniškumą, bet vis dar sugebantis įspirti tiems, kas užsitarnavo. Operacija Skyfall atima visus agento sugebėjimus, nuginkluoja šnipą iki “Walther PPK“ ir paprasto siųstuvo, nes sprogstanti kramtomoji guma jau nebegaminama. Žinoma atiduoti savotišką duoklę seniesiems agentams būtina, o tokie sprendimai atskiria agentą 007 nuo praeities ir duoda pradžią naujo amžiaus Bondiados gimimui.

Dėl tokių drastiškų posūkių kyla prieštaringi jausmai, nes tai nebe tas Bondas, kokio atėjome pasižiūrėti. Kita vertus, vis dar laukiame herojaus metamorfozės, kada iš eilinio piliečio, šis taps kietu MI6 agentu. Rodos, režisierius blaškosi ir iki galo neapsisprendžia, ar Bondą palikti paprastu šnipu ar atversti į anksčiau matytą superherojų. Ši metamorfozė ateina, bet ji visiškai nenatūrali, dėl to atrodo, jog visas tas žmogiškumas, kurį kūrė Mendesas – veltui.

Režisierius pareiškė, kad į šią dalį sudėjo viską, ką turėjo, todėl sekančiam Bondiados filmui kaži ar sugrįš, tad Operacija Skyfall lieka nenušlifuota, eksperimentinė ir iki galo neišdirbta.

Semas Mendesas pradėjo statyti stiprų pamatą naujai Bondiados kartai, į 50 metų trunkančią istoriją įpūsdamas šviežių vėjų, tačiau bandymas išlaikyti senas Bondo tradicijas ir didelis noras į nesibaigiančią istoriją atnešti naujovių tą pamatą apgriovė, D. Craigo personažą grąžindamas į pradinį tašką.

7/10

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s