Ted / Tedis (2012)

Posted: 20 lapkričio, 2012 in Komedija

„Šeimos Bičo“ gerbėjams Setho MacFarlano pristatinėti tikrai nereikia, o nepažįstančius – supažindinsiu. Populiaraus amerikiečių animacinio serialo kūrėjas ir balso aktorius, šį kartą ir Tedo sumanytojas, įgarsintojas, bei režisierius.

Švelnus, pūkuotas ir vaikystę simbolizuojantis meškiukas Tedis suaugo ir tapo žolę pučiančiu, besidulkinančiu keikūnu Tedu, tad neapsigaukite, Tedas tikrai nerekomenduojamas saldžia vaikyste besimėgaujantiems pypliams.

Atrodytų, Tedas yra tikra atgaiva po visų „Amerikietiško pyrago“ tipo komedijų apie antrą galą, bet ilgainiui ir pats Tedas neišvengia šitų “paaugliškų“ komedijų žanro klišių. Jei esat ištikimas „Šeimos bičo“ žiūrovas – visas Tedo humoras ir juokeliai pasirodys matyti ir kaži ar sugebės nustebinti. Net pats Tedas skamba kaip Pyteris Griffinas, nors Sethas MacFarlanas ir bando tai neigti, vis gi, meškiną galima išgirsti kalbant ir Stewie balsu.

Kaip su „Šeimos biču“, taip ir su Tedu, MacFarlanas nesiruošia likti neišgirstas. Televizija turi savo cenzą, todėl viso laikomo pykčio ir nepasitenkinimo išreikšti negalima. Kinas – visai kiti vandenys, todėl MacFarlanas pasiryžta prabilti. Jis puikiai suvokia, kad šiandieninis pasaulis ritasi į bedugnę, todėl Tedas virsta asmenine MacFarlano satyra, pašiepiančią viską, kas režisieriui užkliuvo: nuo pop dievaičio Justino Bieberio iki į aukščiausias padanges iškelto “Saulėlydžio“ sagos čichuachos – Tayloro Lautnerio.

Klasika tampa savotišku MacFarlano stabu ir režisierius stengiasi priminti kas iš tiesų turi vertę. Jis nori pamokyti visados išlikti savimi, nepasiduoti, nepritapti – net jei to reikalauja mylimiausi žmonės. Niekada nepamiršti savo vertybių ir pomėgių vos prieš akis pasipainios seksualesnis užpakaliukas.

Tedo partneris Markas Wahlbergas – dar vienas B klasės aktorius, nepasižymintis nei įdomiais vaidmenimis, nei pernelyg dideliu talentu. Bet kaip Kristen Stewart tiko  Walter Salles’o – „Kelyje“, taip ir Wahlbergas dera Tedo pašonėje. Šių metų seksualiausia planetos moterimi tituluota Mila Kunis atlieka tos “bjaurios kalės“ vaidmenį, kuri visuomet stoja tarp vyro ir jo vidinio vaiko. Užduotį mergelė atliko nepriekaištingai ir virto stereotipine kaprizinga antrąja puse.

Per daug sąsajų su animacine komedija menkina unikalų Tedo įvaizdį ir charizmą, tačiau jei su „Šeimos biču“ bendrauti neteko, į juostą žiūrėsite su šviežiu požiūriu ir tai neabejotinai išeis tik į naudą.

Savotiškas Setho MacFarlano humoras, stipriai išreikštas asmeninis požiūris į visuomenę, žmones, stereotipus – formuoja pliušinio meškino charakterį. Į pasaulį Tedas vis dar žiūri vaiko akimis, bandydamas neprarasti identiteto, netapti dar vienu pamirštu žaislu palėpėje. Nereikėtų pamiršti ir mums.

8/10

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s