Premium Rush / Skubus Pristatymas (2012)

Posted: gruodžio 11, 2012 in Drama

„Po 500 vasaros dienų“ kaip ant mielių pradėjo kilti 31 metų Josepho Gordono-Levitto žvaigždė. Šiemet jis jau bendradarbiavo su tokiais režisieriais kaip Ch. Nolanas ar S. Spielbergas, kiek mažiau garsiu „Laiko kilpos“ autoriumi Rianu Johnsonu ir daugiau scenaristo ir prodiuserio darbą mėgstančiu – Davidu Koeppu. Aštuntą kartą į režisieriaus kėdę atsisėdęs Koeppas Per savo karjerą yra prirašęs puikių scenarijų, bet šį kartą menininkas nusprendė nesileisti į individo sielos paieškas ar žiūrovo moralės ugdymą ir susuko paprastą pramoginį trilerį veiksmo ir adrenalino fanatikams.

Vos filmui prasidėjus jautiesi lyg būtum įmestas į kompiuterinį žaidimą, kur iš pat pradžių sunku suvokti kas ir kodėl, o viską paaiškinti kino kūrėjas ruošiasi tik pristatydamas kiekvieno juostos veikėjo istoriją. Tai be abejonės džiugina, kadangi nereikia žiūrėti lėtų įžangų ir klausytis atsibodusių dialogų.

Niekuo neišsiskiriantį scenarijų režisierius bando kompensuoti veikėjais. Visgi aktorių kolektyve apart Josepho Gordono-Levitto ir Michaelo Shannono žiūrėti nelabai yra į ką. J.G.L mes jau puikiai pažįstame ir šis talentingas aktorius ateityje pasieks iš ties daug, todėl apie jį rašyti neverta. Tuo tarpu „Boardwalk Empire“ žvaigždė M. Shannonas stebina savo veide išraižytomis korupcijos raukšlėmis ir pikta menančiu žvilgsniu.

Prie malonios pramogos kūrimo stipriai prisidėjo juostos operatorius, kuris puikiai išmanydamas kameros valdymo meną sukuria gyvą ir realistišką veiksmo tėkmę, o režisieriaus sveikas humoro jausmas pamoko, dviračio valdymo ypatumų, judriose Manheteno gatvėse. Paminėti verta stilingai sugalvotus šuolius iš vienos lokacijos į kitą, ir nepriekaištingai atliktus kaskadininkų triukus.

Režisierius nesiruošia moralizuoti ar kapstytis po veikėjų sielos gelmes. Jis aiškiai atskiria ir pirštu parodo kas yra geras, o kas blogas. Davidas Koeppas siūlo ištaigingai nufilmuotą, adrenalino kupiną kriminalinį trilerį su visiems puikiai pažįstamu ir mėgstamu Josephu Gordonu-Levittu, kuris idealiai tinka nuobodaus vakaro praleidimui.

8/10

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s