Les infidèles / Seksomanai (2012)

Posted: gruodžio 16, 2012 in Drama, Komedija

infideles“Kodėl pirmadieniais aš lieku namuose su savo žmona ir žiūriu filmus, o trečiadienį jau noriu išdulkint puse Prancūzijos? Kodėl aš toks? Todėl, kad esame gyvuliai, užprogramuoti tęsti giminę.“ – ir, atrodo, tai tampa pagrindiniu juostos moto.

Kelias istorijas jungiančių filmų sukurtų karuselės principu – apstu, bet nedaugelis sugeba sujungti detales į vieną tiesią liniją, neprarasti žavesio, bei pasakojimo nuoseklumo. Net pats Holivudo meistras Woodey Allenas Romoje pastatė įmantrią meilės karuselę. Prancūzai stengiasi neatsilikti, tik jų pasivažinėjimas visiškai kitoks. Lietuvos internetiniai kino “žinovai“ visiškai nesuprato juostos motyvų, matyt, tikėjosi pornografinės komedijos apie antrą galą. Seksomanai – būtent tokia, tačiau prancūzų komanda į antrą galą žvelgia per subtilaus ir ironiško humoro dialogus ir absurdiškų situacijų akinius.

Prancūzų aktorius Jeanas Dujardinas jau pernai į savo lentyną pasistatė oskarą, už geriausiu metų filmu tituluotą “Artistą“. Dabar jis pats prisidėjo prie juostos scenarijaus ir režisavimo ir kartu su Gillesu Lellouche atliko kelis pagrindinius vaidmenis. Tokie daugialypiai pasirodymai, be abejonės, byloja apie asmens talentą įkūnyti ne vieną personažą. Kita vertus dėl to juosta tampa paini, o nuolatos besisukantis aistros, sekso ir išdavystės ratas paklaidina vienodų veidų sūkuryje.

Filmo autoriai ir vyriškas aktorių kolektyvas smaginasi dulkindami visas Prancūzijos moteris ir visiškai nebijo užsitraukti silpnosios lyties nemalonę, satyriškai žvelgdami tiek į moters vaidmenį šeimoje, tiek pašiepdami jų ideologiją, isterišką charakterį ar vėjavaikišką jaunystę, tuo pačiu vyrą apmaudami dominuojančio patino batais, bet nepamiršdami, kad žinduolių karalystėje ne visuomet patinas riaumoja paskutinis.

Seksomanai – subtili prancūzų komedija apie antrą galą ir skyles, kurias nebūtinai reikia užkišti.

7/10

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s