The Hobbit: An Unexpected Journey / Hobitas: Nelaukta Kelionė (2012)

Posted: gruodžio 29, 2012 in Fantastinis, Nuotykių, Veiksmo

hobbitO, Tėve, mūsų…

1911 m. vasarą būsimasis Oksfordo universiteto studentas su 11 bendražygių atostogavo Šveicarijos Alpėse. Jaunuoliui subrendus jo kelionių prisiminimai susipynė šio vaizduotėje ir pagimdė įspūdingą pasakojimą. 1937 metais jau būdamas filologu ir Oksfordo universiteto profesoriumi visiems fantasy žanro mylėtojams J. R. R. Tolkienas padovanojo didingą ir kerintį nuotykį. Iš pat pradžių hobito Bilbo Beginso kelionė ten ir atgal turėjo būti eilinė knygelė paties profesoriaus vaikams, tačiau ši istorija neliko nepastebėta ir sulaukė ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų dėmesio, o jos populiarumas tapo katalizatoriumi įspūdingam „Žiedų valdovo“ epo gimimui. Dėl savo išskirtinio pasaulio ir įvairiaspalvių veikėjų J.R.R. Tolkieną pasaulis ėmė tituluoti fantasy žanro tėvu.

Ten ir atgal

2001-2003 metai. Peteris Jacksonas pasauliui pristato savo „Žiedų valdovo“ trilogijos interpretaciją, kuri iškart tampa publikos numylėtine ir įvairiausių apdovanojimų favorite, o ištikimiausi fanai trilogiją priskiria dokumentikai. 2012m. P. Jacksonas vėl grįžta į Naująją Zelandiją ir grąžina pasauliui numylėtąjį „Žiedų valdovą“.

Nors „Hobito“ projektas buvo užšaldytas beveik dešimtmečiui, o prie jo vairo, galėjo stoti visai ne P. Jacksonas, visgi fanų ir studijos prašymu, režisierius grįžo. Ir ne man vienam yra keista, kai net 300 puslapių neturinčią knygelę, skirtą vaikams kino industrijos lyderiai užsimoja paversti trimis filmais, bet mes visi žinome Peterio Jacksono sugebėjimas, tad nesinori skųstis.

Be abejonės, P. Jacksonas gudrus. Manydamas, kad iš „Hobito“ daug neuždirbs, Tolkieno pasaulį ekranizuoti pradėjo nuo „Žiedų valdovo“. Trilogijai renkant laurus ir pinigams byrant į Jacksono kišenę, režisierių aplankė nušvitimas, užkemšantis kino teatrų sales. Reputacija jau sukaupta, tad kodėl nežengus atgal ir nepradėjus nuo pradžios. Juolab, kad sėkmė garantuota, o prarasti nėra ką. Ir jis neklydo. Tikrai?

Rodos, P. Jacksonas šį kartą atsikando daugiau, nei sugebėjo sukramtyti. Režisierius mėgsta epiškumą, ir tai parodo ne tik ekrane, bet ir juostos ilgyje. Deja 169 minutes trunkanti kelionė virto nuobodžiu įvadu į didingą nuotykį, kuris visiškai nesugebėjo atspindėti knygoje jaučiamų nuotaikų. Stengdamasis sukurti ryšį tarp „Hobito“ ir „Žiedų valdovo“, Jacksonas įterpė nereikalingų epizodų, kurie visiškai neatsako į klausimus, ką kino kūrėjas ruošiasi rodyti sekančiose trilogijos dalyse. Rodos, šį kartą Jacksonas taip stipriai įsitraukė į smulkmenas, kad į scenarijų įterpė veikėjus net iš Tolkieno paraščių ir juodraščių. O mes prieš akis matome krypuojančius 13 nykštukų, kurių po 169 minučių seanso nė vardų neatsimename.

Kalbant apie nykštukus, jų kolektyvas iš tiesų įspūdingas. Puikiai savo darbą atlikę aktoriai, grimeriai ir kostiumų dizaineriai sukūrė 13 unikalių ir visiškai skirtingų nykštukų brigadą, kuri tampa vienu stipriausių juostos akcentų. Apmaudu tik tiek, kad užuot supažindinęs su tuo ką turi, P. Jacksonas ėmėsi to, ko visiškai nereikia.

HFR technologija arba 48 kadrai per sekundę

Peteris Jacksonas žino ir moka nustebinti auditoriją. Jau „Žiedų valdovas“ su lyg kiekviena scena gniaužė kvapą ir atrodė epiškai, bei atnešė režisieriui 17 oskarų. Technologijoms tobulėjant darosi vis sunkiau nustebinti visko mačiusį žiūrovą, o iš pažiūros, moderniausi spec. efektai dažnai tempia tik iki šiandieninio standarto. Tačiau P. Jacksonas nesiruošia prapulti ir tapti dar vienu standartu, todėl „Hobitą“ nufilmavo kitaip, nei visi jo kolegos ir konkurentai. Spjovęs į 24 kadrų per sekundę normą, ėmė režisierius ir kadrų kaitą padvigubino. Iš to išėjo realistiškas, retkarčiais juokingas, bet vis dar kvapą gniaužiantis Viduržemio peizažas.

Peterio Jacksono žingsnis atgal prie kultinio „Žiedų valdovo“ ištakų jokiu būdu nebuvo blogas sprendimas, tačiau žalingas 3 valandų režisieriaus įprotis visiškai be pagrindo prailgina Bilbo Beginso kelionę ir susitelkia ne ten, kur slypi didžiausias potencialas. Kita vertus „Hobitas: nelaukta kelionė“ – vis dar įspūdingas P. Jacksono kūrinys, prisotintas A klasės aktorių kolektyvo pasirodymų, įspūdingų N. Zelandijos peizažų ir užuominų į „Žiedų valdovo“ epiškumą.

7/10

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s