Les Misérables / Vargdieniai (2012)

Posted: 9 sausio, 2013 in Drama, Miuzikas

kinopoisk.ruMiuziklai yra ypač retas ir sudėtingas patiekalas ant plataus Holivudo stalo, todėl kartą į kelis metus pasirodantys kūriniai vertinami su didžiule pagarba ir susižavėjimu, dažnai pro pirštus praleidžiant esmines ir kritines ne tik žanro, bet ir aktorystės, bei dainavimo klišes.

Viktoro Hugo „Vargdieniai“ jau ne pirmą kartą žengia į kino ekraną, o istorijoje ši, visame pasaulyje, garsi novelė yra įgavusi begalę formų. 2010 m. laimėjęs 4 prestižinius apdovanojimus už jau kultine tapusią dramą „Karaliaus kalba“, Tomas Hooperis meta sau naują iššūkį ir ryžtasi dar kartą į kino ekranus perkelti „Vargdienių“ istoriją.

Paprastai kino miuziklai statomi studijoje įrašant muzikines partijas ir jas nušlifuojant iki tobulybės, tačiau, atrodo, T. Hooperis nori dar vieno oskaro, todėl savo sukviestiems aktoriams liepė dainuoti gyvai filmavimo aikštelėje, sakydamas jog tai atneš daugiau jausmo ir natūralumo. Dainuoti ir vaidinti vienu metu iš tiesų sudėtinga užduotis. Teatro scenoje prastą vaidybą atperka nepriekaištingas dainavimas, todėl karts nuo karto galima nekreipti dėmesio į suakmenėjusius aktorius. Kinas – visai kiti vandenys su savomis taisyklėmis. Čia ir matome, iš kokio molio drėbtos mūsų mėgstamos žvaigždės. Hugh Jackmanas – aktorius savo rogėse, tačiau dainuoti jam nesiseka, bet ar kas būtų pagalvojęs, kad raumeningasis „Gladiatorius“ ir „Robinas Hudas“ Russellas Crowe taps vienu stipriausiu juostos akcentų, o trapi princesė Anne Hathaway, mano kuklia nuomone, bus būtent tas asmuo, pastatysiantis dar vieną oskarą į Hooperio lentyną? Aplodismentų verti ir Sacha Baron Cohenas, bei Timo Burtono vaikų motina – Helena Bonham Carter, tačiau kodėl vieną pagrindinių vaidmenų gavo smegenis rėžiančiu balsu cypiantis Eddie Redmayne‘as liks vienu iš tų iki galo nepadėtų taškų…

Sunkios „Vargdienių“ dienos tuo nesibaigia. Dauguma aktorių dialogų yra tokie banalūs ir kvaili, kad retkarčiais prieštarauja patys sau, o dalis scenų paneigia bet kokius logikos ir sveiko mąstymo dėsnius. 157 minučių trukmės miuziklas prailgsta ir pradeda erzinti, Hooperio ekranizacijai pamažu virstant pietietiška muilo opera.

Techniškai „Vargdieniai“ atrodo įspūdingai, o režisierius pastatė ryškiomis, siurrealistinėmis spalvomis nudažytą sceną,  kur tarp šaltų Prancūzijos naktų ir ryškiai raudonu krauju srūvančių gatvių, T. Hooperis randa vietos aistrai, tačiau šiais laikais meilė iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip fiktyvi pasaka ir kylant revoliucijos vėliavoms šis nekaltas geismas pranyksta trankių revoliucijos būgnų gaudesyje.

Tomo Hooperio diriguojami „Vargdieniai“ tampa kažkuo panašiu į jau nesuskaičiuojamą kartų ekranizuotą A. Diuma romaną „Trys muškietininkai“, kai naujojo amžiaus technologijų pagalba norima klasikinį kūrinį pritaikyti plačiajai masei ir įvairaus amžiaus grupėms. Tai sveikintina, bet kaip ir kiekviena grandinė, taip ir T. Hooperio „Vargdieniai“ turi silpnąją jungtį ir ją sutraukus kūrinys subyra į begalę atskirų fragmentų, iš kurių kiekvienas savarankiškai galėtų tapti atskiru meno kūriniu, tačiau būdami vientisa grandine nesugeba išlaikyti pusiausvyros tarp kvapą gniaužiančiai atliktų masinių choro partijų, bei solinių Russello Crowe ar Anne Hathaway numerių ir ausį rėžiančių Eddie Redmayne‘o vokalinių išsišokimų.

 7/10

Komentarai
  1. Maryte parašė:

    Gyvas dainavimas buvo blogas blogas blogas sumanymas. Ir šiaip. kažkaip ta meilės istorija tokia… hm. hm . meilė iš pirmo žvilgsno, nes patiko gražus veidelis. visada kita – nebesvarbu. tai kelia juoką. :D
    asmeniškai aš sakyčiau, per dosnus įvertinimas.
    6/10

  2. Airidas parašė:

    Pakėliau už kinematografiją ir Russellą Crowe :)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s