Life of Pi / Pi Gyvenimas (2012)

Posted: 15 sausio, 2013 in Drama, Fantastinis, Nuotykių

Life-of-Pi-posterPastarieji metai buvo tikras iššūkis kino kūrėjams. Iš pradžių visiems puikiai pažįstami brolis ir sesuo Wachowskiai kartu su vokiečių kilmės režisieriumi Tomu Tykweru pasiryžo ekranizuoti neįmanomą „Debesų žemėlapio“ scenarijų ir jiems pasisekė. Neilgai trukus sulaukėme naujų Tomo Hooperio išsišokimų režisieriui visiškai nebūdingame žanre – klasikinės Viktoro Hugo novelės „Vargdieniai“ ekranizacijoje. Galiausiai taivanietis Angas Lee stojo įrodyti, kad irgi gali padaryti neįmanoma ir pristato Yanno Martelio romano ekranizaciją.

Ekranizuoti „Pi gyvenimą“ buvo siūlyta ne vienam režisieriui ir ne vienas iš jų pareiškė susidomėjimą, tačiau proceso metu nesugebėjo įgyvendinti „Pi“ projekto vizijos ir tikslų. Net pats romano autorius prisipažino, jog rašydamas knygą, niekaip negalėjo įsivaizduoti jos tampant kino filmu. Prodiuseriai nusprendė, kad reikalingas režisierius, kuris gali suprasti Pi istoriją, ją pajusti ir susidoroti su neįmanomais techniniais iššūkiais.

Nors Angas Lee prisipažino, kad norėjo mesti projektą dėl sudėtingų techninių iššūkių, o studija pradėjo abejoti dėl lūkesčius pranokusio finansavimo, tačiau tai, kas visiems atrodė neįmanoma, galiausiai režisierius išsprendė labai paprastai: prisistatė baseinų, pasiskolino tigrą, o kompiuterinės grafikos meistrams iškėlė tikslą – sukurti kuo realistiškesnį tigro CGI modelį scenoms, kurių su realiu plėšrūnu nenufilmuosi. Animacijos meistrai padirbėjo iš peties ir pavertė Ričardą Parkerį realiausiu iki šiol kino istorijoje matytu kompiuterinės grafikos modeliu, jog juostai sukantis, sunku atskirti kur filmuotas tikrasis tigras, o kur įklijuotas Ričardo Parkerio dubleris.

Iš pažiūros „Pi gyvenimas“ atrodo kaip viena iš tų „Karo žirgo“ tipo dramų – nekalta pasaka, kurioje gyvenimo rūstybei užgriuvus, žmogus ir jo augintinis patiria grandinę sunkių išbandymų, tačiau pabaigoje jų draugystę vainikuoja drėgnos žiūrovų akys. „Pi“ taip pat sukuria šią iliuziją, tačiau tai nėra berniuko, ir jo tigro draugystės istorija. „Pi“ yra gyvenimas, tragedija, paieškos ir atradimas bei begalinės žmogaus pastangos tikėti ir išgyventi.

Vizualiai Angas Lee sukūrė visai šeimai skirtą, kerinčią pasaką, tikrų tikriausią meno kūrinį, kuris kaip ir gyvenimas, nusidažo visomis gamos spalvomis, o kiekvienas kadras vertas vietos meno galerijoje.

 Tikriems kino gurmanams juostos autoriai pakiša niūrų istorijos tvistą, sugriaudami visą „Pi gyvenimo“ idilę, sujaukdami tai, kuo viso filmo metu vertė tikėti, klausdami, kuo tikite jūs: plikais faktais ir skaudžia realybe, ar aukštesne jėga ir tyra pasaka. Rinktis lieka jums.

 9/10

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s