Gangster Squad / Gangsterių Medžiotojai (2013)

Posted: 13 gegužės, 2013 in Kriminalinis, Veiksmo

gangster-squad-poster-has-a-b-movie-vibe-117331-1000-100Buvo laikai, kai kino ekrane karaliavo ne  raumeningi „bajevykų“ herojai, o iš nuarų nužengę gangsteriai. Tais laikais herojais tapdavo ne teisuoliai didvyriai, o už įstatymo stovintys vyrai. Anais laikais į padanges iškilo dabar gyvomis legendomis tituluojami aktoriai ir režisieriai, tačiau prasidėjus kompiuterių erai ši kino niša tapo apleista, o gangsteriai ne tik, kad išsigimė į apsmukusiomis kelnėmis žargonu vapenančias gaujas, bet  ir į sidabrinį ekraną grįždavo vis rečiau.

Nors per pastarąjį dešimtmetį pasitaikydavo bandymų prikelti šį užmirštą kino žanrą, o tarp šiuolaikinių banditų kino papuldavo ir keli ketvirtą dešimtmetį menantys mafijozų trileriai, tik „Visuomenės priešai“ sugebėjo grąžinti į užmirštus gangsterių laikus. 2012 metų ruduo tapo tikru džiaugsmu šios kino terpės gerbėjams. Pasirodė sausojo įstatymo laikus menantis trileris „Virš įstatymo“, šiandieninę banditų situaciją piešiantis „Kazino apiplėšimas“, o įžengus į 2013 m. kine karaliavo į ketvirtąjį dešimtmetį grąžinantys „Gangsterių medžiotojai“.

Didelius tikslus užsibrėžė režisierius Rubenas Fleischeris, tačiau jo mėginimai atgaivinti gangsterių žanrą tapo dvi valandas trunkančiu šnipštu. Iš vienos pusės jam pavyko ir „Gangsterių medžiotojai“ sugeba grąžinti į mafijozų erą, tačiau neturi savyje tiek parako, jog į kino ekranus grąžintų gangsterių eleganciją.

Galima tik spėlioti, kaip būtų susiklostę gangsterių keliai, jei ne „Tamsos riterio sugrįžimo“ premjeros metu įvykęs susišaudymas Auroros miestelyje, Kolorade, dėl kurio režisieriui teko perfilmuoti vieną įspūdingiausių „Medžiotojų“ scenų, visgi, režisieriaus pasirinkta kino kūrimo formulė nesuveikia.

Kad gangsterių žanrą Fleischeris mėgsta, nuspėti lengva, mat „Gangsterių medžiotojai“ labai primena, jau klasika tapusius, Briano de Palmos „Neliečiamuosius“. Analogiškas scenarijus, ta pati lygtis, panašūs veikėjai, siužeto tvistai. Tik tie tvistai, ne tokie ir susisukę, tad tikram mafijozų kino mylėtojui nuspėjami ir jau šimtus kartų matyti.

Pripažinsiu, šiais laikais susukti šviežią ketvirtojo dešimtmečio mafijozų trilerį sudėtinga, mat šis žanras, rodos, jau praeityje išsėmė visą naujų idėjų šulinį, tačiau Rubenas Fleischeris net nesistengia į gangsterių žanrą pusti šviežiais vėjais ir pasirenka lengviausią, jau laiko patikrintą, žanro statymo formulę.

Sakoma, jog neverta iš naujo išradinėti dviratį, tačiau mafijos žanre reikia, net būtina. Prisiminkime kiek filmų šia tema esame matę ir kiek iš jų yra panašūs, kiek skirtingi. Galbūt toks jau tas mafijozų gyvenimas: šabloniškas ir standartinis? Norėčiau nesutikti, bet pastarieji metai byloja, jog gangsterių kine rasti kažką naujo sudėtinga, matyt, tai ir nulėmė didžiulį žanro nuosmukį.

Veiksmo filmų fanatikai liks sužavėti režisieriaus pateikiama nenutrūkstama veiksmo scenų grandine ir operatoriaus kameros valdymo įgūdžiais, tačiau Scorsesės, De Palmos ar Coppolos fanų viltys duš, dar kartą sugrįžti į užmirštą gangsterių erą.

6/10

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s