After Earth / Žemė – Nauja Pradžia (2013)

Posted: 15 birželio, 2013 in Mokslinė fantastika, Nuotykių, Veiksmo

352510-after-earth-movie-posterNauja pradžia Žemei, nauja pradžia Shyamalanui?

Pradėkime nuo to, jog „Žemė – nauja pradžia“ turėjo tapti pirmąja indų režisieriaus M. Nighto Shyamalano reabilitacijos stotele, po patirto fiasko, bandant į kino ekranus perkelti populiarų amerikiečių animacinį serialą „Paskutinysis oro valdovas“. Tuo metu nuo serialo pabaigos jau buvo praėję du metai, tačiau Angas vis dar buvo ant bangos, ant bangos norėjo pabūti ir Shyamalanas. Lengvais pinigais susiviliojo režisierius, bandydamas serialo fanams įbrukti vien tik specialiaisiais efektais varomą animacinės legendos ekranizaciją.

„Žemė – nauja pradžia“, ar bent taip skamba lietuviškas juostos pavadinimas, turėtų tapti nauja pradžia mūsų pačių rankomis suniokotai Žemės planetai (tokią planetos pražūties versiją mums pateikia režisierius) ir kartu nauju puslapiu, žemyn riedančioje Shyamalano karjeroje.

Tėvas ir sūnus Smithai

Willo Smitho karjera suformavo ir užklijavo aktoriui šio amžiaus veiksmo ir fantastikos filmų herojaus etiketę, tačiau tikrasis aktoriaus talentas atsiskleidžia komedijoje (tobulas agento Džėjaus portretas, prasigėręs superherojus Hankokas) bei dramoje (kaltės ir sąžinės draskomas aeronautikos inžinierius, benamis, vietos po saule ieškantis tėvas). Nors per pastaruosius ketverius metus Smithas niekur nesifilmavo, o į kiną sugrįžo tik tam, jog po dešimties metų pertraukos dar kartą užsivilktų juodą kostiumą, atrodo ateityje aktoriaus darbo grafikas jau perpildytas, o fanai laukia, kada Willas vėl parodys tikrąjį savo talentą. Tuo tarpu jaunasis Jadenas dar tik pradeda aktoriaus karjerą, tačiau duris, kurias plačiai atvėrė garsus tėvo vardas ir uždirbti milijonai, greitai gali užverti blankus Jadeno talentas.

 Žemė atgimsta

Filmas pastatytas pagal paties Willo sugalvotą istoriją, kuriai scenarijų parašė Gary Witta ir M. Nightas Shyamalanas, tačiau net ir fantastikos, bei veiksmo aso sugalvotas apsakymas, gali tapti pusantros valandos trunkančia kančia, ir kalbu ne apie nuolatos pavojų persekiojamą Jadeno personažą.

Filmo scenarijus paprastas. Ateities Žemė. Laivo katastrofa. Willas guli sužeistas, o Jadenas, norėdamas išgelbėti tėvui gyvybę ir įrodyti jog yra toks pat šaunus karys kaip ir jo idealas – tėvas, privalo įveikti visą evoliucionavusios Žemės ekosistemą.

Būtent Žemė ir yra ekstravagantiškiausias istorijos personažas. Jau dabar matome, kaip mūsų gimtoji planeta kenčia nuo mūsų daromos žalos, tad istorijos autoriams pakako sėsti į laiko mašiną ir persikelti tūkstančiu metų į ateitį. Mes sunaikinome planetą, dabar planeta evoliucionavo, kad sunaikintų mus, o Jadenui stovint ant pasaulio krašto suprantame, kaip gyja žmogaus palikti randai, planeta klesti.

Atrodytų didžiulį potencialą turėjo Willo Smitho istorija, tačiau nepamirškime, jog šis filmas skirtas tam, jog Jadenas pradėtų eiti tėvo pėdomis ir kilti karjeros laiptais. Prastas buvo Smitho pasirinkimas į režisieriaus kėdę pasodinti M. Nightą Shyamalaną. Dar prastesnis, pagrindinį vaidmenį atiduoti sūnui. Jadenas kaip ir P. Jacksono nykštukai nelauktoje “Hobito“ kelionėje, vis bėga, bėga, bėga…

Jokių istorijos tvistų, jokios įtampos, intrigos. Visas filmas – nuobodus Jadeno maratonas po klestinčius Žemės miškus ir kalnus, kur karts nuo karto jo tikslui sutrukdo pigiai atrodantys kompiuterinių gyvūnų modeliai. Jei jau kalbėti apie technines ypatybes, visą specialiųjų efektų grožį matome Nova Prime planetoje ir laivo katastrofoje.

„Aš noriu dirbti su mama“, – juostos apogėjuje juokauja Jadeno personažas. Galbūt ten ir reikėtų sutelkti visas savo jėgas?

4/10

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s