The Wolverine / Ernis (2013)

Posted: 26 liepos, 2013 in Superherojai, Veiksmo

The-Wolverine-Poster-1Į dvi „Marvel“ superherojų komandas, „Fantastiškąjį ketvertą“ ir „X-menus“, teises turinti „Fox“ kino pasauliui padovanojo jau penkis, ypatingų galių turinčių mutantų trilerius iš kurių „X-menų“ trilogija tapo eiline,  superherojų žanro tradicijų propaguotoja. Po to, kai Christopheris Nolanas pasauliui įrodė, jog į komiksų filmus galima žvelgti kitaip, visos į „Marvel“, bei „DC“ komiksus teises turinčios studijos pamiršo tradicinius kanonus ir nagus suleido į Nolano parašytą formulę.

2009 metais „Fox“ bandė reformuoti populiariausią „X-menų“ komandos narį Ernį, tačiau nesulaukė trokštamo, personažo fanų pripažinimo. Šiemet studija bando reabilituotis ir pristatyti dar vieną, savarankišką Logano nuotykį, tik šį kartą į jį studija žvelgia ypač rimtai.

Visų pirma „Fox“ bandė už vairo pastatyti patį Darreną Aronofsky, tačiau nenorėdamas filmavimo metu būti toli nuo savo šeimos jis atsisakė. Ernio fanams belieka tik spėlioti, kaip susiklostytų Logano likimas, jeigu šiam būtų dirigavęs šis ekstravagantiškas režisierius. Aronofskio vietą užėmė kitas, ne ką mažiau dramoje patirties turintis kino menininkas – James‘as Mangold‘as.

Pasirinkimas buvo puikus, mat Mangold‘as išmano savo stichiją ir nė kiek nebando varžytis su milijoniniais vasaros superherojų blokbasteriais. Jis ištikimas pats sau ir Erniui, tad niūrią mutanto egzistenciją bando priartinti prie komiksų skaitytojams pažįstamų personažo problemų. Naujasis, pagal fanų pamėgtą Chris‘o Claremont‘o ir Frank‘o Miller‘io komiksą paremtas, „Fox“ darbas – tiesioginis „X-menų“ trilogijos tęsinys, tad vidinių demonų bei egzistencinių problemų kamuojamam Loganui, Mangold‘as tunelio gale bando įžiebti šviesą. Iki komiksinio Ernio dar toli, o ir reitingavimo sistema neleidžia režisieriui rodyti taip fanų trokštamos Ernio gyvuliškos pusės, todėl režisierius nutarė išleisti papildomą, kruvinesnę ir necenzūruotą, savo viziją, kurį pasirodys „Ernio“ DVD ir Blu-ray diskuose.

Hugh Jackman‘as, rodos, stipriai prisirišo prie jį išgarsinusio personažo ir su kiekvienu nauju Ernio pasirodymu kino ekrane, aktorius vis geriau jaučiasi dėvėdamas vizitine kortele tapusius mutanto nagus. Juostos veiksmas vyksta Japonijoje, todėl visiškai natūralu, kad didžiąją aktorių brigados dalį sudaro japonai, dėl ko juosta įgauna malonų autentiškumo prieskonį.

Juostos fabula remiasi dramaturgija, tačiau koks būtų Ernis, jei net ir Japonijoje nesužvangintų fanų mėgstamų adamantinių nagų. Finalinė juostos akistata pasirodys tradicinė ir standartiška, tarsi kompiuteriniame žaidime, tokia pati, kaip 2009 metų Ernio ištakose, tačiau dvikova ant greitojo traukinio stogo akimirksniu taps fanų favorite.

Nors, chronologiškai, tai ketvirtoji „X-menų“ sagos dalis, Mangold‘o filmas atsiskiria nuo mutantų  franšizės ir tampa padoriu solo kūriniu. Režisierius puikiai susitvarkė reabilituodamas „X-menų“ komiksų favoritą ir sudėliojo visus taškus, dramatiškoje Logano savęs pažinimo kelionėje. Jeigu „Fox“ sumanytų dar vieną, Erniui skirtą solo filmą, į režisieriaus kėdę vėl pasodindami Mangold‘ą, galbūt pagaliau sulauksime trokštamos kruvinos ir brutalios, laukinės, jau suaugusiems skirtos „Ernio“ istorijos. O iki tol Ernio laukia dar vienas išbandymas sekančiame „X-menų“ trileryje „Days of Future Past“, kurio užuomazgas galima pamatyti jau po „Ernio“ titrų.

7/10

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s