World War Z / Pasaulinis Karas Z (2013)

Posted: 26 liepos, 2013 in Fantastinis, Siaubo, Trileris, Veiksmo

world-war-z-poster11Pastaruoju metu kine ypač suklestėjo mistinės fantastikos žanras. Vampyrai, vilkolakiai, zombiai. Pagal Stephennie Meyer parašytą romaną ekranizuota „Saulėlydžio“ saga sulaukė tiek daug meilės, jog per jos gyvavimo metus buvo sukurtas jau nesuskaičiuojamas kiekis vampyrų tematikos kino. Vieni skirti toms pačioms Stephennie Meyer gerbėjoms, kiti – visiems, kas dar prisimena kaip iš tiesų atrodė vampyrai. „Saulėlydžio“ sagai pasibaigus, baigėsi ir vampyrai, jų vietą užimti bando zombiai.

Iš stambesnių projektų, šiemet jau pasirodė satyriška zombio ir mergelės meilės istorija „Šilti kūnai“ ir klasikinio „Piktieji numirėliai“ perdirbinys, o populiarus AMC televizijos serialas „Vaikštantys numirėliai“ rudenį pradės skaičiuoti jau ketvirtąjį sezoną.

Ne veltui užsiminiau apie 2003 metais leisti pradėtą, dabar ypač populiarų visame pasaulyje, Roberto Kirkmano komiksą „Vaikštantys numirėliai“, geriau žinomą originalo pavadinimu – „The Walking Dead“. 2006 metais išleista Maxo Brukso knyga paremtas „Pasaulinis karas Z“, turi ne vieną asociaciją ir detalę, kurią savo komiksuose naudojo ir Robertas Kirkmanas. Nevokime.

Nors tai ir nereikšmingos detalės, „Pasaulinio karo Z“ bėdos tuo nesibaigia. Daugiau ar mažiau – visi zombių žanro filmai prasideda nuo epidemijos, kuri mutuoja ir finale prikelia mirusiuosius. Ne kitaip ir „Pasauliniam kare Z“. Juostos režisierius Marc‘as Forsteris bandė kitaip pažiūrėti į patį negyvėlį ir evoliucionuoti jį į vidutinio žmogaus galimybes viršijantį sprinterį. Mes tikrai nesame įpratę prie strimgalviais lekiančių numirėlių, tad aukštesnė zombių evoliucijos pakopa atrodo neįprasta, bet ir ne unikali.

Tačiau tai vėlgi tik smulkmenos, kurias galime ignoruoti. Tikrosios filmo problemos prasideda verčiantis scenarijaus puslapiams. Visa juostos fabula – nuolatinės paieškos. Pagirti galima už tai, kad veiksmas vyksta ne vien žanro mėgstamoje Amerikoje. Pagrindinis personažas aplanko ir kitus kontinentus, lokacijoms kintant nuo miesto gatvių ir siaurų laboratorijos koridorių iki aukšta siena aptverto Izraelio.

Filme daug veiksmo. Kaip ir bet kuris kitas vasaros blokbasteris, taip ir „Pasaulinis karas Z“ yra veikiau veiksmo trileris, nei zombių žanro siaubas. Veiksmo daug, bet jis nuobodus, neintriguojantis, matytas. Pusiau kompiuterizuoti zombiai tiesiog bėga, bėga ir juostos herojus. Dėl to mes niekaip negalime įsijausti į filmo fabulą ir pajusti ore tvyroti turinčios įtampos.

Skambant paskutiniams karo akordams juostos apogėjus ima dvelkti kitu, panašaus žanro kūriniu ir, rodos, Brado Pitto personažas, kaip Willas Smithas, taip pat nori tapti legenda.

„Pasaulinis karas Z“ – tai nuobodžios, 116 minučių trunkančios lenktynės su zombiais, bandant surasti atsakymus, kurie filmo gale pagrindinį herojų turėtų paversti legenda, tačiau vieną legendą mes jau turime.

 4/10

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s