Kick-Ass 2 / Smūgis Žemiau Juostos

Posted: 6 rugsėjo, 2013 in Komedija, Superherojai, Veiksmo

movies-kick-ass-2-international-poster„Smūgis žemiau juostos“, taip lietuvių kino platintojai pakrikštijo 2010 metais debiutavusio „Ateini čia, arba gausi į dūdą“ tęsinį. Ir susiprotėk, lietuvi, jog šie vardai, tai Marko Millaro ir John Romita jaunesniojo komikso „Kick-Ass“ ekranizacijos, viena kitą sekančios istorijos.

Dar 2008 m. dienos šviesą išvydo pirmasis iš aštuonių šio kruvino, suaugusiems skirto komikso numeris.  Nė nebaigus publikuoti pirmojo „Kick-Ass“ komikso, autoriai jau planavo tęsinį ir 2010 m., visų fanų džiaugsmui, pasirodė „Kick-Ass 2“, kurio gimimui didžiausią įtaką turėjo tais pačiais metais debiutavusi kovotojui už neteisybę skirta kino juosta.

2013 metai. Režisierius Jeffas Wadlow pasauliui pristato savo „Kick-Ass“ pasaulio viziją ir visus fanus kviečia prisijungti prie Deivo Lizewskio kovos už teisingumą. Antrasis filmas pastatytas remiantis antruoju „Kick-Ass“ komiksu bei šalutine, Muštukei skirta, istorija.

Antrosios dalies scenaristai leido pasireikšti savo fantazijai ir į filmą sukrovė tik pagrindines komiksų gaires. Studija, ko gero, pabūgo skirti juostą vien suaugusiems ir dėl to didelė dalis komiksų smurto nepateko ne tik į pirmąją „Kikeso“ dalį, tačiau aplenkė ir tęsinį. Tai nėra blogai, nes kaip ir su pirmąja dalimi, taip ir antrojoje, autoriai žvelgia pro rožinius akinius ir stengiasi nusikratyti niūrios, komiksuose vyraujančios nuotaikos. Atsikratę pagrindinio komiksų arkliuko, filmo kūrybinė grupė sugebėjo pakinkyti kitą – itin stiprų žirgą, „Kikesą“ paversdami komedija, bei jaunesnę auditoriją supažindindami su nestandartiniu komiksu herojumi.

Antrasis filmas prasideda ten, kur baigėsi pirmasis, o visi įvykiai koncentruojami į tris pagrindinius herojus: Kikesą, Muštukę Mindę ir Raudonąjį Rūką, kuris šį kartą persikrikštijo cenzūros reikalaujančiu slapyvardžiu. Kikesas toliau tęsia savo užvirtą košę ir stoja į kovą su miesto padugnėmis, galų gale prisijungdamas prie tikros superherojų komandos. Mindė išgyveną paauglystę, kurią iš jos atėmė tėvas. Penkiolikmetė Mindė be vargo sugeba susidoroti su visomis skersgatviuose tūnančiomis padugnėmis, tačiau užgaulios bendraklasės – visai kitą piktadarių kategorija. Tuo tarpu Raudonasis Rūkas suburia pirmąją super niekšų kompaniją.

Pirmosios komikso adaptacijos komandai vadovavo režisierius Matthew Vaughanas, kuris sugebėjo sukurti savitą „Kikeso“ pasaulį. Tiksliau, komiksuose sukurtus herojus integruoti į mums visiems puikiai pažįstamą realybę. Už tęsinį atsakingas dirigentas Jeffas Wadlow nesistengia iš naujo išrasti dviratį ir žaidžia pagal Vaughano sukurtas taisykles. Jeigu ne per trejus metus paaugusi Chloe Moretz, atrodytų, jog vis dar žiūrime pirmąjį filmą. Už tai reikia paploti, nes fanai ypač jautriai reaguoja į kardinalius pokyčius, kurių Wadlow pavyko išvengti.

Šį kartą ekrane žymiai daugiau naujų veikėjų. Kikesas prisijungia prie teisingumo lygos, Raudonasis Rūkas suburia savo organizaciją. Visus veikėjus parodyti, juo labiau išryškinti kiekvieno individualumą, tiesiog nepakanka laiko. Kita vertus „Kick-Ass“ nėra iš tų filmų, kuriuos reikia žiūrėti dėl veikėjų vystymo.

Kiekvienas personažas unikalus ir savitas. Tai supranta ir kūrybinė grupė, todėl atėjus laikui vienam iš veikėjų sužibėti, kompozitoriai dovanoja jiems puikiai aranžuotą teminį garso takelį.

Verta paminėti, jog tęsinyje pasirodo, karjeros nuopuolį išgyvenantis Jimas Carrey. Pamirškite netikusius „Pono Poperio pingvinus“, nes Jimas vėl žengia iškelta galva ir į suvaidintų personažų sąrašą prisega dar vieną unikalią rolę.

„Kick-Ass 2“ – puikus istorijos tęsinys, su kuriuo naujasis režisierius susidorojo nepriekaištingai. Nors filmas ne toks įsimintinas kaip Vaughano sukaltas pirmasis „Kikeso“ nuotykis, Wadlow sugebėjo nesugriauti istorijos tęstinumo ir pasauliui padovanoti visiškai kitokį superherojų žanro filmą, kuris tarp staiga išpopuliarėjusių „Marvel“ ir „DC“ vasaros blokbasterių tikrai suras savo auditoriją.

7/10

Komentarai
  1. Maryte parašė:

    o man antra dalis patiko labiau, visgi. pirmos dalies galas kietas buvo, o čia visas filmas toks.

  2. Airidas parašė:

    man vis viena favoritu išlieka pirma dalis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s