Riddick / Rydiko kronikos. Sugrįžimas (2013)

Posted: 9 rugsėjo, 2013 in Fantastinis, Trileris, Veiksmo

riddick-poster5Trečiasis pasakojimas apie Rydiką gimė iš didelės Vino Dieselio meilės šiam personažui ir jo fanams. Rydikas pirmą kartą debiutavo 2000-siais, nepriklausomame fantastiniame trileryje „Visiška tamsa“, kuris pakerėjo ne tik esamus Vino Dieselio fanus, tačiau sutraukė ir naują, Rydikui pavaldžią auditoriją. 2004 metais sekė jau “Universal“ studijai priklausantis Rydiko tęsinys – „Rydiko kronikos“, skirtas plačiajai masei. Nušlifuotas eilinio žiūrovo akiai, tęsinys nesulaukė tikėtos sėkmės ir tapo finansiniu krachu. Tai lėmė Rydiko žlugimą ir nubloškė personažą į visišką tamsą.

Po dviejų metų „Universal“ studija išleido trečiąją „Greiti ir įsiutę“ serijos dalį, tačiau baimindamiesi dar vieno fiasko, ją išreklamuoti pasikvietė pirmosios dalies žvaigždę – Viną Dieselį. Už kelias minutes, kuriose filme pasirodo Dieselis, aktorius studijai pateikė pasiūlymą: už pasirodymą neimti jam priklausančio honoraro, mainais į visas Rydiko franšizės teises. Studija sutiko.

Gandai apie trečią Rydiko filmą sklandė jau nuo 2006 metų, tačiau apie filmo kūrimą, oficialiai Dieselis patvirtino tik 2011 m. Atrodė istorija baigsis laimingai, tačiau pradėjus filmuoti, Rydiką ištiko finansiniai nesklandumai. Nepaisant iškilusių problemų, neišmatuojama meilė personažui ir fanams, privertė Dieselį į filmo kūrimą investuoti savo paties gyvenimo santaupas. Filmo kūrimas galėjo, tiesiogine žodžio prasme, palikti aktorių miegoti gatvėje.

Trečiasis Rydiko filmas toliau tęsia šaltakraujo žudiko Ričardo B. Rydiko istoriją. Režisierius ir scenaristas Davidas Twohy išmaniai žaidžia su trilogijos laiko juosta, trečiajame filme vos keliomis scenomis užsimindamas apie „Rydiko kronikų“ įvykius, be didesnių nukrypimų paaiškindamas, kodėl Rydiką sutinkame visai kitoje planetoje, nei palikome „Kronikose“. Jeigu dar nesate susipažinę su „Rydiko kronikomis“, nesibaiminkite: dėl išmanaus režisieriaus pasakojimo, jį galite pažiūrėti kaip „Rydiko“ priešistorę.

„Rydiko“ scenarijus anaiptol nėra Twohy vaizduotės šedevras, tačiau čia svarbiausia pats Rydikas, kuris net pasirodęs Justino Bieberio ar „One Direction“ vaizdo klipe – atrodytų fantastiškai. Kitais žodžiais tariant, Rydiko atveju svarbiausia ne istorija, o personažas, į kurį Vinas Dieselis įsikūnija be priekaištų.

Trečiasis filmas grįžta prie Rydiko ištakų. Reitinguotas N16, filmas grąžina fanų mėgstamą žiaurų ir šaltakraujį žudiką, būtent tokį, koks jis ir turi būti. Te kraujas liejasi laisvai! Rydikas įkūnija viską, kuo turėjo tapti James‘o Mangoldo „Ernis“.

Specialieji „Rydiko“ efektai netapo šiuolaikiniu stebuklu, tačiau atsižvelgiant į finansines problemas, juosta sugeba išlaikyti šių dienų standartą. Silpnai ir ne itin įtikinamai atrodo kompiuteriniai, šunis primenančių gyvių, modeliai, tačiau į „Svetimo“ ir skorpiono hibridą panašūs grobuonys atrodo pribloškiančiai.

„Rydiko kronikos. Sugrįžimas“ nesugebėjo pranokti fanų numylėtojo personažo debiuto, tačiau neišmatuojamas Dieselio atsidavimas personažui sugrąžino Rydiką į kino ekraną ir sėkmingai pradėjo rudens kino sezoną. Palinkėkime Dieseliui sėkmės ir tikėkimės, jog Rydikas sugrįš dar kartą.

7/10

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s