Pain & Gain / Kultūristai (2013)

Posted: 12 rugsėjo, 2013 in Komedija, Kriminalinis

pain-and-gainpost2Dauguma kino snobų Michaelą Bayų laiko ir vadina netikusio ir neintelektualaus kino kūrėju, kaltindami režisierių lėkštais siužetais ir tyčiodamiesi iš jo tariamai menko talento. Tačiau snobams kino Bayus ir nestato. Savo publika, jis pasirenka pilkąją masę ir visus, norinčius atsigauti nuo sudėtingų scenarijaus vingių ir komplikuotų personažų. “Pašėlę vyrukai“, “Transformeriai“ ir dabar “Kultūristai“ – tai ne toks kinas, kuris skina Oskarus, tačiau žmonėms jo reikia, o šį kartą jį ir dovanoja Michaelas Bayus.

“Kultūristai“ – tai tikra istorija paremtas pasakojimas apie tris mėsos gabalus, kurie trokšta lengvų pinigų ir nerūpestingo gyvenimo, tačiau sąžiningai dirbant turtų nesusikrausi, ypač jei jūsų raumenų masė yra atvirkščiai proporcinga intelektui. Vienas iš tokių proto guzų surezga paprastą planą – pagrobti turtingą savo klientą ir mainais į šio laisvę, pasisavinti visą jo turtą. Čia ir prasideda “intelektualių“ situacijų komedija.

M. Bayus puikiai  žino, ko nori vidutinis kino žiūrėtojas. Režisieriaus rankose, tragiška istorija virsta komedija, kuriai įsibėgėjus Bayus nesigėdi priminti, jog net absurdiškiausia situacija – vis dar tikrai įvykusi istorija.

Jis taip pat žino, ko trokšta vyrai. Sportiniai automobiliai, prabangūs namai, karštos merginos, pašėlę vakarėliai bei vyriškas, nors ir satyriškas, veiksmas. Kita vertus merginos taip pat ras kur paganyti akis, juk visoms patinka prakaituoti kūnai ir užpompuoti raumenys.

Puikiai išmanydamas spec. efektų meną, režisierius nebijo eksperimentuoti ir net, atrodytų, visiškai paprastą komediją prikaišo, paties vizitine kortele tapusių, slow motion efektų. Jie suveikia.

“Kultūristų“ paradui vadovauja, kadaise B kategorijoje nardęs Markas Wahlbergas, kuris, rodos, sugeba tobulėti su kiekvienu nauju vaidmeniu. Raumenų kalnas ir “WWE“ žvaigždė Dwayne’as “Uola“ Johnsonas jam skirtą rolę atlieka be priekaištų. Kita vertus imtynininkui skirtas vaidmuo gan paprastas, tad Dievu tikintis raumenų ir steroidų kalnas- bene įgimtas “Uolos“ personažas.

Nepaisant to, kad “Kultūristai“ yra viena iš tų standartinių Holivudo komedijų, M. Bayus sugeba rasti jai identitetą, tad juosta sugebės neprapulti žanro šiukšlyne.

7/10

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s