Trance / Transo Būsena (2013)

Posted: 23 rugsėjo, 2013 in Drama, Kriminalinis, Trileris

Trance-PosterBritų kilmės režisierius, senų kino tradicijų mylėtojas ir puoselėtojas Danny Boyle‘as į kino padangę kilti ėmė vos debiutavęs, bet tarptautinę sėkmę kino kūrėjui atnešė Iano Welsho knygos “Traukinių žymėjimas“ ekranizacija, po kurios režisieriui atsivėrė durys ir toliau puoselėti taip mėgstamas kino tradicijas.

Smurtas ir erotika yra bene pagrindiniai ir skiriamieji Boyle‘o filmų atributai, mat dabartine kino rinka pasipiktinęs režisierius pakęsti negali filmų reitingavimo sistemos ir žiūrovo akims draugiško kino. Pasak paties Boyle‘o, šiandieniniai kino kūrėjai išsižada smurto ir erotikos bijodami nepatikti žiūrovams, tačiau sutikite, kad tinkamai ir skoningai panaudoti, šie elementai gali pagardinti bet kurį kino žanrą.

Techniškai – transas ir hipnozė gali būti labai galingi ir nežabojami ginklai, būtent tai ir bando įrodyti Danny Boyle’as bei aktorius James’as McAvoy’us.

Režisierius žino, jog pasiekė tokį lygį, kai jo pavardė iškalbingesnė už bet kokią reitingavimo sistemą, tad jo darbas neprivalo būti draugiškas kiekvienai akiai. Filmą Danny Boyle’as pradeda suintriguodamas, visą juostos fabulą pateikdamas detektyvo, mistikos ir trilerio forma, pagrindinius elementus praskiesdamas elementaria, bet skoninga komedija, triumfuodamas su savo taip mėgstamais – smurtu ir erotika.

Boyle‘as tikras smurto meistras ir tuo mus jau ne kartą įtikino, todėl visiškai natūralu, jog pasiekusi apogėjų, “Transo būsena“ tampa kruvina egzekucija. Brutali ir nuoga Danny Boyle’o “Transo būsena“ žada tapti išskirtiniu trileriu, tačiau ilgainiui virsta pigia muilo opera.

Nerašyta taisykle, pernelyg dažnai tampa kine brėžiama meilės linija, į ratus kišanti pagalius, reta koncepcija pasižyminčiam kinui, įtemptą siužetą paverčianti nykia romantika, „Transo būsenos“ atveju – privedanti iki keršto ir išdavystės.

Su režisūra D. Boyle‘as susitvarkė be priekaištų, tačiau „Transo“ mozaiką įgudęs kino žiūrovas gali sudėlioti žymiai greičiau, nei režisieriaus personažai.

Minėjau, jog transas gali būti iš tiesų galingas psichologinis ginklas, iš esmės apie tai ir filmas, tačiau prasisukus paskutiniams kadrams paaiškėja, jog vis dėlto moters lytiniai organai yra TAS pats galingiausias ginklas  visame pasaulyje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s