Amour / Meilė (2012)

Posted: 24 rugsėjo, 2013 in Drama

Amour-poster-2Šedevras! Puikus! Sukrečiantis! Oskaro vertas darbas! Tokiais ir panašiais epitetais publika vertino Michaelo Hanekes juostą “Amour“, o Emannuelei Riva prognozavo “Oskarą“ už geriausią moters vaidmenį. Dabar jau žinome, kokius laurus nuskynė ir kurias statulėles į lentyną pasistatė “Amour“ kūrybinė grupė, tačiau ar iš tiesų šis M. Hanekes darbas buvo to vertas?

Pradėkime nuo to, jog Europietiškas festivalinis kinas ypač vertinamas dėl savo skandalingų, bet aktualių temų, tradicinių kinematografijos metodų ir Holivudui būdingos pompastikos nebuvimo.“Amour“ atitinka visus šiuos kriterijus, todėl nuo Holivudinio spindesio pavargusi publika godžiai ryja, bet kokį Europos režisierių projektą.

“Meilėje“ M. Haneke pasakoja garbaus amžiaus sulaukusios poros istoriją, kur jų ramią, užtarnauto poilsio, idilę suardo netikėtai užklupusi pagrindinės herojės liga, su kiekviena filmo minute gesinanti E. Rivos personažo gyvybę.

Režisierius pasirinko labai kasdienišką bei aktualią temą ir pateikė ją klausimo forma, jog žiūrovas netaptų vien stebėtoju, o pats apsiautų juostos herojų batus. Michaelas Haneke mina žiūrovui ant sąžinės ir mina sunkiai. Režisierius klausia, kiek jūs esate pasiryžęs paaukoti dėl mylimo žmogaus ir kaip toli eitumėte, kad šiam netektų kentėti. Idėja graži.

Dvi valandos ir septynios minutės. Tiek trunka M. Haneke paieškos į žiūrovams užduotus klausimus, į kuriuos atsakymus kiekvienas turi surasti pats, besikapstydamas po savo sąžinę, klausdamas ar sugeba ryžtis peržengti savo moralines ribas. Filmo personažai vieną iš atsakymų surado, tik tai užtruko ilgiau nei prireiks žiūrovams ir gaila, jog veikėjų atsakymą nebuvo sunku atspėti.

Sveikinkime Hanekę už tai, jog sugebėjo užkurti žiūrovų smegenyse esantį variklį, sukantį mintis generuojančius sraigtelius, tačiau ar jūs tikrai esate pasiruošę dvi valandas ir septynias minutes žiūrėti į merdėjančią moteriškę?

Iš manęs 6, už tai, kad tapo nuspėjamas ir per ilgas, tačiau įvertinimą šiam filmui kiekvienas turėtų parašyti pats.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s