Lone Ranger / Vienišas Klajūnas (2013)

Posted: 14 spalio, 2013 in Komedija, Nuotykių, Veiksmo, Vesternas

lone rangerDidžiulės sėkmės susilaukė Gore‘as Verbinskis į kino ekranus grąžindamas praeities jūrų siaubą ir pateikdamas žiaurią piratų kasdienybę komedijos pavidalu, išaukštindamas nuotykių ir laisvės skonį, susukęs tris, ne tik finansinės sėkmės susilaukusią, tačiau ir milžinišką fanų bazę subūrusią „Karibų piratų“ trilogiją. Režisieriaus palikimas gyvuoja iki šiol, mat 2015 metais „Karibų piratai“ grįš jau penktą kartą, tik už „Juodojo perlo“ vairo stovės jau nebe Gore‘as Verbinskis.

Baigęs savo, „Juodojo perlo“ kelionę režisierius jėgas išbandė animacijoje, sukūręs savo mėgstamos žvaigždės – Johnny Deppo, balsu kalbančio driežo „Rango“ nuotykį. Rodos, patinka Verbinskiui nuotykių kinas. Režisierius dar kartą pasikvietė Johnny Deppą, apvilko jį indėno drabužiais ir kartu su Armie Hammeriu, pabandė paversti juos legendiniais kovotojais už teisingumą, dar kartą savo sugebėjimus išbandydamas užmirštame vesterno žanre.

Tiek kritikai, tiek Gore‘o fanai suplakė brangų režisieriaus projektą, „Vienišą klajūną“ paversdami finansine nesėkme. Tad kodėl amerikiečiams nepatiko kaubojai ir indėnai?

Gore‘as Verbinskis nėra nusiteikęs ant pjedestalo kelti amerikiečių tautos ir paversti jų visiems įprastais didvyriais. Jie žiaurūs, gobšūs žudikai. Režisierius be išlygų demonstruoja šaltakraujišką, negailestingą, bei korumpuotą valdžios instanciją, be jokio gailesčio liejančią teisėtų Amerikos gyventojų kraują. Turbūt niekam nepatiktų, jeigu jų tauta būtų vaizduojama kaip niekšai. Po filmo premjeros internete pasipylė straipsniai apie filme rodomą anti-amerikietišką požiūrį. Ypač, kai pagrindiniu herojumi tampa Johnny Deppo įkūnytas indėnas Tonto. Ironiška.

O Tonto tampa ne tik pagrindiniu herojumi, bet ir juodu arkliu, tempiančiu smingantį Gore‘o Verbinskio darbą. Nors Johnny Deppas jau metai iš metų vienodas ir kaži ar besulauksime senojo, talentingojo Jonnhy, būtent jis yra pagrindinis „Vienišojo klajūno“ variklis. Džekas Sperou, Pamišęs skrybėlininkas, Barnabis Kolinsas, Tonto – tik grimu besiskiriantys Deppo personažai, tačiau meistriškas, aktoriaus lūpomis byrantis humoras – išskirtinis tiek „Vienišojo klajūno“, tiek Tonto prieskonis.

Tęsiant temą apie Tonto, verta paminėti, kad nepaisant kai kurių istorinių neatitikimų, Gore‘as Verbinskis puikiai padirbėjo prie indėno išvaizdos ir atributų, kurie atkurti tiksliai ir su didžiule pagarba vietiniams Amerikos gyventojams.

Kita vertus, vien įžymios žvaigždės nepakanka, atpirkti nuobodų ir nuspėjamą scenarijų. Atrodo, juosta garma į prarają, tačiau Gore‘as Verbinskis sugebėjo išsigelbėti. Dėka visus fizikos ir logikos dėsnius laužančios finalinės mūšio scenos, juosta sugeba įgauti šiokį tokį pagreitį, o Gore‘as Verbinskis turi būti dėkingas garso režisieriams už puikiai parinktą finalinį garso takelį. Iš kitos pusės, vos įsitraukus į veiksmą, filmas baigiasi.

Apibendrinant, „Vienišą klajūną“ žiūrėti verta visiems Deppo mylėtojams, kur aktorius į savo sąskaitą įrašo dar vieną, šį kartą ne itin unikalų, tačiau tiek pat pašėlusį personažą. Filmo humoras puikiai tiks praskaidrinti sugedusią nuotaiką, o kulminacija sukels plačią šypseną.

Išvada. Žiūrėti galima. Per daug tikėtis nereikia, kimo sabe.

6/10

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s