Ender’s Game / Enderio Žaidimas (2013)

Posted: 14 lapkričio, 2013 in Mokslinė fantastika, Nuotykių, Veiksmo

new-endersgame-posterTokių istorijų kaip „Enderio žaidimas“ yra šimtai ir visas jas galima priskirti visiems puikiai žinomai „Hario Poterio“ kategorijai, kurios metu pagrindinis herojus iš bjauriojo ančiuko virsta nuostabiausia gulbe, tampa super herojumi ar princese. Kita monetos pusė, taipogi nėra unikali ir mokslinės fantastikos mylėtojams tūkstančius kartų matyta, ne tik kine, tačiau ir televizijoje. Tad ką naujo siūlo „Enderio žaidimas“? Nieko.

Pagrindinis veikėjas – dar vienas stereotipinis Haris Poteris: jo istorija puikiai žinoma, o toksai scenarijus filmuotas jau šimtus kartų. Kitą vertus „Enderio žaidimas“ pastatytas pagal Orsono Scotto Cardo 1985 metais išleistą pasaulinę, kelis apdovanojimus laimėjusią, bestselerių seriją, kuri be jokios abejonės ir įkvėpė ne vieną mokslinės fantastikos rašytoją bei režisierių.

Apie „Enderio žaidimą“ kalbėti galima daug: gilintis į Enderio, kaip veikėjo būklę, spėlioti ar režisierius norėjo ir mėgino žiūrovui įteigti šiandieninio jaunimo bendravimo blogybes ar viso labo engė savo pagrindinį herojų, žinodamas, ko reikia užgrūdinti, filmo finale, legenda tapsiančiam personažui. Tokie vaikų (būtent vaikai yra pagrindiniai juostos personažai) santykiai, užimantys didžiąją scenarijus dėstymo dalį – matyti, mes apie juos puikiai žinome ir kaži ar įmanoma šia tema ką šviežio parodyti.

Kita vertus, būtent sunkumai ir grūdina charakterį, o dėl to, kad scenarijaus autoriai puikiai padirbėjo ir be didesnių priekaištų suskrebino tvarkingą ir tvirtą pagrindą kino juostai, yra vienas iš „Enderio žaidimo“ variklių, leidžiantis įsigilinti į filmą ir susitapatinti su pagrindiniu herojumi.

„Enderio žaidimas“ kaip narkotikas, tarsi tikras kompiuterinis žaidimas. Scenarijus ir nepriekaištinga režisūra įtraukia į filmo pasaulį ir prikausto dėmesį iki pat finalo. Nors scenarijus paprastas, o ir baigtis paaiškėja dar filmo pradžioje, jis užliūliuoja ir tarsi sapne verčia sekti kiekvieną Enderio gyvenimo etapą. Iš gilaus transo režisierius pabudina tik pabaigoje, skambant finalinėms fanfaroms, o pabudęs pasijauti nepatogiai, nes privalai rinktis – tikėti laiminga pabaiga ar susitaikyti su negailestinga realybe.

Gavino Hoodo ir Enderio Vigino žaidimas nepasiūlys nieko naujo, ilgai atmintyje neišliks ir į kino istoriją tikrai nepateks, tačiau be priekaištų parašytas scenarijus, jauki atmosfera ir meistriška režisūra prikausto, dėl ko „Enderio žaidimas“ yra tvarkingai sukalta mokslinės fantastikos pramoga visai šeimai.

8/10

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s