Thor: The Dark World / Toras: Tamsos Pasaulis (2013)

Posted: 17 lapkričio, 2013 in Nuotykių, Superherojai, Veiksmo

Thor-Dark-World-Hemsworth-Poster-FinalŠiandien galima drąsiai teigti, jog „Disney“ kompanijai priklausantys „Marvel“, stipriai įsitvirtino Holivudo industrijoje ir užima vieną svarbiausių lyderių pozicijų, kiekvienais metais kino rinką papildantys bent dviem savo pačių projektais. Maža to, superherojų kino žanras išaugo iš sidabrinio komiksų amžiaus ir įžengė į modernųjį pasaulį: drąsų ir kompleksuotą.

Po šiai dienai, „Marvel“ skaičiuoja jau antrąją savo kinematografijos fazę (iš suplanuotų trijų), o šviežiausias skandinavų griaustinio Dievo Toro tęsinys – jau aštuntasis „Marvel“ produktas. Penkerius metus „Marvel“ į kino ekraną stengiasi perkelti žymiausius savo personažus ir herojus. Penki metai, praėjo nuo pirmojo „Geležinio žmogaus pasirodymo ir pirmosios „Marvel“ fazės starto. Penkeri metai, per kuriuos kompanija patyrė tiek pakilimų, tiek nuosmukių, per kuriuos „Geležinio žmogaus“ tęsiniai nesulaukė fanų simpatijų, o griaustinio Dievo Toro debiutas nepasirodė toks ryškus, kaip tikėtasi.

„Marvel“ rankų nenuleido ir pasauliui pristatė vieną įspūdingiausių komiksų ekranizacijų „Keršytojai“, kur pasirodė ir tas pats Toras, kuris šiandien gali pasigirti jau antruoju, būtent jam skirtu filmu.

O girtis tiek Toras, tiek „Marvel“ turi kuo. „Toras: Tamsos pasaulis“ yra puikiai išdirbtas Stano Lee, Larry Lieberio ir Jacko Kirby sukurto personažo sugrįžimas, kuriam diriguoja begalės TV serialų pirmasis smuikas – Alanas Tayloras, pastaruoju metu dirbęs prie pasaulį iš proto išvedusio „HBO“ serialo – „Sostų karai“.

Nepaisant to, jog naujojo „Toro“ scenarijus ima ir sušlubuoja, o dalį jo atspėti nesudėtinga, Alanas Tayloras sugebėjo iš komiksų herojaus išspausti viską kas įmanoma. „Toras: tamsos pasaulis“ siūlo, kad ir su klišėmis, tačiau tvarkingai parašytą scenarijų, godžiai ir skoningai išplėtotą komediją, įsiutusį veiksmą ir fanių bei fanų numylėtą Tomą Hiddlestoną.

Sutikite, jog „Marvel“ kino ekrane retai bandė pristatyti mažiau žinomus savo visatos piktadarius, o jei bandė – nesėkmingai. Alanas Tayloras pasimokė iš Shane‘o Blacko fiasko ir pristato niekur negirdėtą ir nematytą juodąjį elfą Malekitą, kuris pagaliau yra tikrų tikriausias, puikiai atskleistas ir išplėtotas „Marvel“ visatos niekšas.

„Toras: Tamsos pasaulis“ yra ne tik puikus skandinavų griaustinio Dievo sugrįžimas, manykime, sėkmingos Alano Tayloro ir „Marvel“ partnerystės pradžia, bet ir vienas geriausių „Marvel“ aštuoniukės filmų, kurį žiūrint pasijunti tarsi skaitydamas tikrą komiksų knygelę.

8/10

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s