RED 2 / Rizikinga Erzinti Diedukus 2 (2013)

Posted: 30 lapkričio, 2013 in Komedija, Kriminalinis, Veiksmo

red2-poster-9502010 metais kino pasaulį sudrebino ir žiūrovų simpatijas susišlavė vokiečių kilmės režisierius Robertas Schwentke, kuris tėškė antausį visoms senstančioms ir „Nesunaikinamoms“ kino legendoms, parodydamas kaip iš tiesų sidabriniame ekrane (ne)reikia, elgtis su senstančiomis kino žvaigždėmis.

Pirmoji ir pagrindinė režisieriaus taisyklė: Diedukų erzinti negalima. Ji pasiteisino ir tapo unikalia veiksmo ir kriminalo komedija. Fanai giliai širdyse ėmė laukti tęsinio. Ir sulaukė.

Tik šį kartą diedukams dirigavo nebe Schwentke, o niekam nežinomas Dean‘as Parisotas. Daugiausia prie serialų ir televizijai skirtų filmų kūrimo dirbęs režisierius gavo išskirtinę progą dirbti su Holivudo legendomis ir nagus prikišti prie ypač sėkmingo „Rizikinga Erzinti Diedukus“ tęsinio.

Kritikai ir fanai liko nusivylę režisieriaus projektu, tačiau du kartus dviračio neišrasi ir nieko nenustebinsi (nors „Apple“ vis dar bando). Kita vertus režisierius nieko ir neišradinėjo. Papildė senstančių aktorystės meistrų brigadą naujais, mėgstamais veidais ir susuko serijai visiškai jokios gėdos neužtraukiantį tęsinį.

Nors juostos scenarijus – tipinis veiksmo filmo standartas, parašytas pagal visas žanrui nustatytas taisykles, Parisoto darbas sugeba sukelti šypseną ir džiugina puikia ir nė kiek nesenstančia Holivudo vilkų ir lapių vaidyba.

Jeigu kas nors drįs teigti, jog „Rizikinga Erzinti Diedukus 2“ yra gėdingas pirmosios dalies šešėlis, spjaukite jiems į veidą, kaip tai padarė abu, diedukus suerzinti išdrįsę režisieriai, pasauliui įrodę kad pensijiniame amžiuje nebūtina tapti paskutiniu veiksmo filmo herojumi. Tegyvuoja viso gyvenimo patirtis ir Johnas Malkovichius, kuris šičia – nuostabus!

7/10

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s