Captain Phillips / Kapitonas Phillips (2013)

Posted: 8 gruodžio, 2013 in Biografinis, Drama, Trileris

captain-phillips-international-poster„Kapitonas Phillips“ yra dar viena, pagal tikrus įvykius paremta drama. Filmas pasakoja apie 2009 metų įvykius kai pirmą kartą per 200 metų Somalio piratai užgrobė amerikiečių krovininį laivą „MV Maersk Alabama“.

Filmą pristatanti reklaminė kampanija, kaip ir kadaise žiniasklaida, kapitoną Ričardą Filipsą, kuris yra pagrindinis juostos herojus, pristato kaip pasiaukojantį didvyrį. Pasak laivo įgulos ir paties Filipso, tikrasis kapitonas nelaiko savęs herojumi, o filme vaizduojamas kapitono charakteris ir pasiaukojimas – išpūsti ir perdėti.

Be abejonės tai suprantama, mat filmą statęs režisierius Paulas Greengrassas – nepriekaištingas dramaturgas, o gerai dramai reikalingas pasiaukojantis herojus. Nepaisant šių, ir kelių kitų istorinių neatitikimų, „Kapitonas Phillips“ yra 50/50 tikslus, įtemptos istorijos atpasakojimas.

O pasakoti istoriją Greengrassas moka. Režisierius atsisako šiuolaikinių kino kūrimo tendencijų ir lieka ištikimas tradiciniams kinematografijos metodams. Ištisas dvi valandas režisierius sugeba žiūrovą įtraukti ir kaip patį kapitoną Filipsą įkalinti lainerio denyje ir klaustrofobiškoje gelbėjimosi valtyje, kur nė sekundei neatslūgstanti įtampa prikausto prie dinamiško scenarijaus ir netikėtų istorijos tvistų.

Išgirdę žodį „piratas“ ko gero iškart įsivaizduojate Gore‘o Verbinskio „Karibų piratų“ versiją, tačiau Greengrasso piratai kitokie. Sulysę, basi su AK-47 automatais ant kaklo. Tokie, kaip ir priklauso – piratauti išplaukę ne iš gero gyvenimo, jiems piratavimas – verslas, pragyvenimo šaltinis. Režisierius nesiruošia moralizuoti ir vienai ar kitai pusei priskirti „geras/blogas“ etikečių, o pasidomėję padėtimi Somalyje, galime puikiai suprasti visus piratų motyvus.

Kalbant apie sulysusius piratus, verta paminėti įsimintiną ir nepriekaištingą Barkhado Abdi debiutą, kuris į kiną įžengė visai netikėtai, kai „Kapitono Phillips“ kūrybinei komandai prireikė tikrų somaliečių, kuriuos jie rado Mineapolyje, kur įsikūrusi didžiausia somaliečių bendruomenė Amerikoje. Iki tol, Abdi dirbo limuzinų vairuotoju, tačiau Barkhadui nusišypsojusi fortūna gali apsunkinti darbą Oskarų dalintojų komisijai.

Savo ruožtu, jau veteranas Tomas Hanksas taip pat stulbinantis, o paskutinė aktoriaus scena šoko būsenoje tikrai nepraslys pro akis Kino Akademijos komisijos nariams. Suvaidinta meistriškai, demonstruojant pavyzdinį talentą ir aukščiausią meistriškumo lygį.

Apibendrinant: „Kapitonas Phillips“ yra vienas iš tų retų filmų, kurie prikausto prie ekrano be jokių specialiųjų efektų ir superherojų. Būtent tokie filmai turėtų diktuoti kino meno madas ir tendencijas.

8/10

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s