Rush / Lenktynės (2013)

Posted: 28 gruodžio, 2013 in Biografinis, Drama, Sportas

rush posterPaskutiniais metais dviejų Oskarų laureatas Ronas Howardas savo jėgas bandė komerciniame kine, bandydamas gyvenimą įkvėpti amerikiečių rašytojo Dano Browno detektyvams. Nors filmai ir uždirbo daugiau nei kainavo jų pastatymas, jie nesulaukė rašytojo fanų pripažinimo ar palankaus kritikų žodžio.

Šiemet režisierius grįžta į dramos žanrą, kuriame sugeba maksimaliai realizuoti savo dramaturgo įgūdžius ir kinematografijos talentą. Surinkęs stulbinančią aktorių brigadą ir scenarijų patikėjęs senam kolegai Peteriui Morganui, Ronas Howardas pristato iki paskutinės sekundės prie ekrano prikaustančią įtempto siužeto dramą apie dviejų legendomis tapusių asmenybių dvikovą.

„Lenktynės“ mus nukelia atgal į 1970-uosius, į Formulės-1 čempionatą, kuriame susidūrė dvi visiškai priešingos asmenybės: Džeimsas Hantas ir Niki Lauda, amžiams pakeitusios šio ekstremalaus sporto veidą. Šių vyrų konkurencija ir aistros virė ne tik F-1 trasoje, bet ir už jos ribų.

Džeimsas Hantas – kiekvieną dieną tarsi paskutinę gyvenantis jaunas karštakošis su superžvaigždės charakteriu ir visa jai priderama atributika. Holivudo gražuoliukas Chrisas Hemsworthas, kurį puikiai pažįstame kaip nuožmųjį perkūno Dievą Torą, idealiai tinka bei įkūnija vietoje nenustygstantį lenktynininką, parodydamas jog kino ekrane ne vien dideliu kūju mosuoti sugeba.

Jo oponentas Niki Lauda – visiška Hanto priešingybė – šaltas, tiesmukas, viską apskaičiuojantis profesionalas, paties teigimu – rimtas vyras. Jį suvaidino vokiečių kilmės aktorius Danielis Bruhlas, kuris ir yra pagrindinė naujosios Rono Howardo juostos žvaigždė. Žvaigždė ne tik trasoje, bet ir kine. Bruhlas ne tik be priekaištų įsikūnijo į Niki Laudą, tačiau išgyveno režisieriaus ekranizuotą lenktynininko karjeros etapą.

Iš pažiūros ir visos filmo reklaminės kampanijos gali pasirodyti, jog juosta skirta visiems „Greiti ir įsiutę“ franšizės gerbėjams, tačiau toks požiūris greitai nuvils, vien greičio ir adrenalino ištroškusią publiką. Kita vertus, adrenalinas užlieja kūną ne tik bolidams šovus per starto liniją, bet akis į akį susidūrus Džeimso Hanto ir Niki Laudos charakteriams. Peteris Morganas vertas didžiausių ovacijų už protingai, šmaikščiai, ironiškai ir intelektualiai parašytus dialogus, kurie Chriso Hemswortho ir Danielio Bruhlo lūpose tampa aštriais kalavijais, skinančiais Ronui Howardui kelią atgal į Olimpo ir, tikėkimės, Oskarų dalybų ceremonijos viršūnę.

Kurtinantis bolidų variklių riaumojimas, du stiprūs ir nepriekaištingai įkūnyti protagonistai/antagonistai Niki Lauda ir Džeimsas Huntas, iki paskutinės minutės įtraukiantis scenarijus. Visa tai – „Lenktynės“ – juosta iš naujo įrašanti Roną Howardą į geriausių režisierių gretas, bei vienas įspūdingiausių biografinių trilerių. Ir visiškai nesvarbu ar esate Formulės-1 fanatikas ar visiškai nieko nenutuokiantis apie šią auto sporto šaką.

9/10

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s