Kingsman: The Secret Service / Kingsman. Slaptoji tarnyba (2014)

Posted: 19 vasario, 2015 in Komedija, Veiksmo

kingsman„Kingsman: Slaptoji tarnyba“ yra jau ketvirtasis komiksų autoriaus Mark Millar kūrinys virstantis kino filmu. Pirmą kartą su rašytojo kūryba buvo galima susipažinti dar 2008 m. Timuro Bekmambetavo režisuotame veiksmo trileryje „Ieškomas“. Tačiau, ko gero, populiariausias ir paprastam kino žiūrovui labiausiai pažįstamas Millaro pasaulis atsivėrė 2010 m., kai kino pasaulį režisierius Matthew Vaughnas supažindino su „Kick-Ass‘u“. Dabar, tas pats Mathew Vaughnas pristato dar vieną M. Millaro kūrinio ekranizaciją – „Kingsman“.

Kaip byloja ir pats pavadinimas, filmas pasakoja apie slaptą šnipų organizaciją „Kingsman“. Juostos siužetas paprastas. Tai dar viena nelaimingo jaunuolio – „Hario Poterio“ istorija. Kadaise pagrindinio herojaus Egsio tėvas pretendavo tapti elitinės šnipų organizacijos nariu, tačiau žuvo. Jausdamas kaltę dėl mokinio mirties kiečiausias organizacijos šnipas Haris Hartas pasižada ištikus nelaimei padėti Egsio šeimai. Po 17 metų, Egsiui patekus į bėdą, Hario ir Egsio keliai susikerta, o jaunas vaikinas gauna šansą pakeisti savo į bedugnę riedantį gyvenimą.

Vos užgesus kino salės šviesoms ir suskambus pirmiesiems „Dire Straights – Money For Nothing“ akordams, kurie ir atidaro duris į „Kingsman“ pasaulį, suvokiau, jog patekau ten, kur man ir vieta. Iš pažiūros filmas pretenduoja būti linksma šnipų žanro parodija. Atpažinti galima visus populiariausius šnipus nuo paties Džeimso Bondo iki Maksvelo Gudručio. Tačiau tai nėra parodija. Matthew Vaughnas būdamas didelis šnipų žanro mėgėjas siunčia nuoširdų ir aistringą meilės laišką visiems puikiai pažįstamiems žanro atstovams.

Jo laiškas stilingas. Tuo pasirūpino kinematografas George‘as Richmondas. Kiekviena veiksmo scena, tarsi šviežia adrenalino injekcija. Greitas ir dinamiškas veiksmas, glotnus ir stabilus kameros darbas. Užtikrinti kaskadininkų ir aktorių triukai. Sakau aktorių, nes pirmą kartą veiksmo herojaus amplua pasirodantis britų džentelmenas Collinas Firthas teigia pats atlikęs 80% savo personažo triukų. Juosta kartais kenčia dėl nevienodo tempo ir skirtingo ilgio intarpų tarp veiksmo scenų. Kita vertus, tos kelios minutės veiksmo spurtų priverčia pamiršti visus juostos minusus.

Savo turiniu „Kingsman“ galėtų pakartoti „Guardians of the Galaxy“ sėkmę. Iš pažiūros juosta turi viską. Puikus garso takelis, tvarkinga vaidyba, efektingas veiksmas, išmoninga režisūra ir juodas Matthew Vaughno humoro jausmas. Tačiau tai nėra kino rinką dominuojantys populiarūs „Marvel“ superherojai. Gaila. Nepaisant to, „Kingsman“ yra būtent tai, ko trūksta šiandienos pramoginiam kinui.

8/10

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s