Melancholia / Melancholija (2011)

Posted: 15 gruodžio, 2011 in Drama, Fantastinis

Nepriklausomybės Diena, Armagedonas, Diena po Rytojaus, 2012, Skyline – tai tik keli filmai apie vienokią ar kitokią pasaulio pabaigą, tik kad ten vis tas nenugalimas amerikietis kišasi net ten, kur viskam vadovauja motina gamta. Larsas Von Trieras nusprendė nevynioti žiūrovo į vatą ir nepraėjus nė penkiolikai filmo minučių, be jokių užuolankų, parodė, kad šį kartą Briusas Vilisas nenuskris į mėlyną planetą ir pragręžęs ten skylę žmonijos neišgelbės.

Gerai, kad yra tokių režisierių, sugebančių kurti kiną, kuris sukrečia, priverčia pasinerti į apmąstymus ir sujaukia nusistovėjusią tvarką. Von Trieras visada buvo linkęs į deviacijas, tik šiek tiek apmaudu, kad Melancholija labiau verčia pasinerti ne į savo paties egzistenciją, bet abejoti ir klausinėti Kirsten Dunst personažo asmenybę.

Visgi, visiškai nesvarbu, ar jūs narstysite Džustinos asmenį, ar klausinėsite save, Melancholija išlaikė Von Triero desperatišką pasaulėžiūrą ir yra tas filmas, kuris dar ne vieną valandą jam pasibaigus vers mąstyti, abejoti ir žavėtis režisieriumi ir įstabiu Kirsten Dunst ir Charlotte Gainsbourg tandemu.

8/10

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s